Recept na koláč s jablkami

Pridáte svoj recept na koláč s jablkami? Už ma nebaví robiť len pité, rada by som vyskúšala niečo nové. Dík
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi tento je môj naj: https://urobsisam.zoznam.sk/recepty/d...
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi jablkove pite mame radi, pridávam aj tvaroh, orechy, hrozienka....a čo tak štrúdle nemate doma radi ? ja zajtra chcem spraviť makovo jablkovu, pridám do plnky aj nejaky kyslastý džem, hrozienka, škoricu....:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@miselaho iste velmi dobrý...keby mi ho niekto spravil, dala by som si ku kávičke ...mňamka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica výborný je, ja na ňom ulietavam často 😉
Odpovedať
alsasky jablcnik, vygoogli si, je super
Odpovedať
@miselaho och mnam
Odpovedať
6 vajec 6 lyzic hladkej muky 4 lyzice krystaloveho cukru 1 lyzica kakaa 1 prdopec 6 jablk asi 4 lyzice praskoveho cukru (zavisi ci su jablka kysle alebo nie) Zo zltkov a krystaloveho cukru vyslahat penu, do nej zamiesat muku, prdopec a kakao, vyliat na plech a strcit do rury na 160° asi na 15 minut (teplovzdusna rura, v obycajnej na 180°) Jablka ocistit nastruhat na jemno (na tom struhadle co sa struhaju zemiaky na halusky, pridat k vyslahanemu snehu z bielkov a cukru, vyliet na predpeceny korpus a dopiect kym nie je sneh ruzovkasty navrchu Toto je davka na mensi plech, jablka take bezne velke
Odpovedať
Obrateny jablkovyasi pol kila ocistenych jablk nastruhanych na hrubo cukor podla potreby skorica, citronova kora, hrozienka (ako komu chuti) 6 vajec 6 lyzic cukru 6 lyzic polohrubej muky 1 prdopec 1 cokolada na varenie Alobal na plech Na plech vylozeny alobalom navrstvit jablka, na to piskotove cesto a strcit do rury upiect Po upeceni otocit na tacku, stiahnut alobal, jablka urovnat a poliat roztopenou cokoladou (da sa zjednodusit len posypanim nasekanej cokolady na este horuci kolac, ona sa roztopi)
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 mňam to musím vyskúšať 🙂
Odpovedať
@lubicabystrica ja robievam strudlu podla receptu mojej babky (teda cesto ne dverach neviem vytiahnut, ale mam recept na valkane) a s krajanymi jablkami. Joj to uz je iny level od strudle.
Odpovedať
@zita19 fantázia, ten obrétený vyzerá super easy
Odpovedať
@stellael ten vyzera fakt dobre, ale zda sa mi zdlhavy na moju lenivost :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tabalugativi ano, je to take, ze spravis s prstom v nose a je neskutocne dobry. V zime robievam zo sterilizovynych struhanych jablk. A este sa daju dat orechy alebo pod albo nad jablka, najlepsie sekane. To uz je taky fajnovy, ze aj svokru mozes pohostit a nepoohovara ta pred svagrinami 😉
Odpovedať
@tabalugativi tak to prekonaj, stoji za to ;)
Odpovedať
@stellael pokusim sa 😉
Odpovedať
@zita19 tak otestujem na tej svokre 😄 😄😄
Odpovedať
jo a zenice jeden spickovy, superrychly co sa zozral za 10 (slovom desat) minut vam este dam Listkove cesto rozprestriet na plech na pecenie, do strednej tretiny po dlzke nasypat mandlovu muku (struhane mandle z Lidla som mala) asi tak na pol cm hrubo, na to nasypat jablka nakrajane na platky, premiesane s krystalovym cukrom, vanilkovym cukrom a troskou mandlovej muky (mala som asi 5 stredne velkych jablk a isli aj so supkou) Bocne tretiny cesta nakrajat na platky a tie prepletat nad jablkami ako vrkoc. Potriet zltkom, stricit do rury vyhriatej na 220° po 10 minutach stiahnut teplotu asi na 170 a dopekat kym nie je pekne ruzove.  Hotove pocukrovat a chranit vlastnym telom pred pazravym zvyskom rodiny, lebo sa vam moze stat, ze o tom aky bol dobry budete vediet len z ustneho podania (ako ja pri prvom, ked som chcela aj okostovat, musela som spachat este jeden 😢 )
Odpovedať
@tabalugativi uz si napiekla? :D
Odpovedať
@stellael upiekla som ten co je tu v magazine 😄
Odpovedať
@tabalugativi haha tiez som ho vcera robila
Odpovedať
@stellael je vyborny..aj ten lenivy co zita dala
Odpovedať
@tabalugativi uz mi dosli jabka..ale kupim a vyskusam tiez
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Tiež pripájam zopár tipov. Postupne budem pridávať nové. Je tam sekcia recepty z jablka belmac 🙂 http://trnka.fmkucm.sk/
Odpovedať
@applebelmac uzasne, super, kolac vyzera fajnovo..ale verim tomu ze mozem pouzit akukolvek odrodu, aj ked tu sa asi jedna o promo viac ;)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?