Tinktúra,alebo olej z ľubovníka,medovky,levandule

Asi všetci máme problémy so stresom,napätím,nespavosťou.Teraz je čas urobiť si olej,alebo tinktúru z bylín,ktoré napomáhajú zmierniť tieto problémy.Hrsť ľubovoľnej horespomínanej bylinky-alebo zmes dáme do kompótového pohára a zalejeme buď 40 percentným alkoholom,alebo kvalitným zastudena lisovaným olejom a zavíčkujeme.Necháme na slnku 2-3 týždne,občas pretrepeme.Potom scedíme a užívame-3x denne lyžičku oleja,alebo 3x20 kvapiek tinktúry.
Odpovedať
@gaiamaria ty si neskutocna, davas sem paradne recepty! Toto veru vyskusam, dakujem 😍
Odpovedať
Profilova fotka
toto su perfektne napady, robim takto rakytnikovy olej aj levandulovy, zaliavam alkoholom, ale 40% je malo, kvalitny je nad 52%, alebo olivovym olejom z Chorvatska, alebo Talianska.
Odpovedať
@gaiamaria  @alfazahradnik taketo recepty su na nezaplatenie 👏👍
Odpovedať
@alfazahradnik viem,že lepší je ten s vyššími grádami,ale u nás padne na ,,humánnejšie účely,,😄
Odpovedať
Profilova fotka
@gaiamaria treba si zaobstarat vacsie mnozstvo a troska kvality obetovat, vsak ide o zdravie 😉 Nizsie cisla nepijem, povazujem za nezdrave :-)  Ale pre ostatnych som nasiel taketo, tak netreba mat predsudky ohladne percent:  Na prípravu tinktúr sa používa väčšinou 25-60% alkohol, v domácom prostredí je napríklad vhodná vodka. Pri mnohých bylinách postačuje 25% alkohol, ak však nepoznáte obsahové látky rastlín, volte radšej silnejší alkohol.
Odpovedať
@alfazahradnik ja tiež používam vodku😴ale bohvie z čoho ju vyrábajú
Odpovedať
Profilova fotka
@gaiamaria som odchovany na pravej slivovici a marhulovici, takze syntetiky, ako hovorim predavanemu alkoholu velmi neoblubujem a snazim sa tomu vyhybat a kvalitu domacu doprajem aj tinkturam. Tento rok by som chcel vypalit aj vlastny alkohol. Snad to vyjde a budu dobre tinktury na buduci rok.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak a na zahrade krasne kvitne nechtik, to bude dobra tinktura a nechtikova mast.
Odpovedať
Profilova fotka
Zabudla som fotky pripojit. hodilo by sa pre nas sklerotikov editacia poslanej spravy :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?