Uskladnenie tekvic na zimu

Ako uskladnujete tekvice na zimu? Hokaido a klasicke biele? Okrem mrazenia...
Odpovedať
Ak mas suchu a chladnu pivnicu alebo komoru tak staci ich len poukladat a vydrzia celkom dlho. Mali by byt vyzrete, to znamena, ze stopka vyschla, samozrejme neposkodene, od zeminy ich treba poutierat vlknou handrou
Odpovedať
Da sa aj zasterilizovat nastruhana do pohara
Odpovedať
@zita19 nezacnu tam hnit? Mam taku vlhkejsiu pivnicu k dispozicii 🤔 @netrpezliva ako sterilizujes? Co vsetko tam davas?
Odpovedať
@konyk ked nebudu rovna na zemi aby tahali vlhkost urcite nie. Ked sa da poloz ich do debniciek na zeleninu, tych dierkovanych, podlozenych drevom aby odspodu vetrali. Ak sa do debne nevojdu tak ju otoc hore nohami a poukladaj tam. Nemali by sa jedna druhej dotykat
Odpovedať
@konyk nastruham, natlacim do poharov, ak treba, dolejem vodu a trosku posolim a zasterilizujem
Odpovedať
@netrpezliva dakujem, tak skusim pokusne do par poharov aj tak
Odpovedať
tak sme pozbierali A co teraz s nimi?
Odpovedať
@zita19 vyrezat tekvicakov 😄😉
Odpovedať
@zita19 no tie su krasne
Odpovedať
@littlepony ani omylom. Tie sa zozeru, nenecham ich pohnit len tak na paradu. Inac z tej velkej by bol megatekviciak. Na vysku ma skoro polmeter, okolo pasa meter a pol. Kolko drobcek vazi este nevieme. Musime na zahradu vyniest osobnu vahu
Odpovedať
@zita19 tak inspiruj, co z nich robis? Ja poznam tak zavaranie takychto oranzovych... 😄
Odpovedať
@zita19  😵‍💫😵‍💫😵‍💫 to je riadny macko
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 to ti riadna tekvica narastla 🙁
Odpovedať
@konyk z jej mensej sestricky som robila catni. Recept nenapisem, len tak zhruba, lebo to bola kompilacia viacerych a moja alchymia. V sktŕatke: Pokrajanu tekvicu podusit s octom, nakrajanou cibulou a kapiou a ked zmakne pridavat korenie, sol, cukor a ocot az kym to nie je fajn. Korenie som pouzila masdamsku garam masalu, zazvor, klinceky, kurkumu, ciernu horcicu, cili vlocky a kardamon. Horuce naflaskovat a ja som este sterilizovala 10 minut vo vriacej vode a nechala vychladnut v hrnci. Vraj je to vyborne. Ja neviem, lebo mam alergiu na kapsaicin a cili nemozem. Z tejto sa chystam spravit aj take bez cili pre mna. Potom som robila tekvicovo-cernicovu kozu A uplny experiment boli cuketove ribezlove cukriky. Kedze cukety uz nie su dalsie budu tekvicove malinove. Malinovy pretlak caka v mraznicke na svoju prilezitost
Odpovedať
Ja dávam do pivnice uskladňujem ako mrkvu, minulý rok mi tekvice, patizóny a hokaido vydržali do Vianoc:) potom už nebolo čo...zjedli sa dovtedy...
Odpovedať
@zita19 fiha, ty si iny experimentator 🙁 ja som rad ze urobime privarok, na taketo veci sa nechytam. Ale rad by som ochutnal. Uz z mnozstva ingrediencii ktore si vymenovala sa mi toci hlava 😄
Odpovedať
@mimadug to ti super vydrzali, sranda. Asi ich zacnem pestovat vo velkom mnozstve tiez. Myslel som si, ze to vydrzi max tak ako cuketa 🤔
Odpovedať
@konyk Nouze naucila Dalibora housti 😄 Metody Co nemame, to nedame a Co spajza dala su najlepsie. Ono zas az tolko na tom pokazit nemozes. Jedine, ze usypes cili a je z toho ekrazit, co rozdrapi aj pohar 😄
Odpovedať
@zita19 no toto by som ja nedal, lebo by vznikol neidentifikovatelny nejeditelny maglajz 😄😄😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Rad by som túto tému oživil. Asi to poznáte, polievka z hokkaido tekvice chuti celej rodine, ale zasa nie každý víkend :-) Nemám studenú pivnicu ani iné možnosti skladovania. Ale máte skúsenosti s mrazenim?
Odpovedať
@matkoo72 Pivnica pre zimne tekvice nemusi byt studena.V studenej pivnici je lepsie dat nejaku podlozku pod tekvice lebo naberaju vlhkost a zacinaju hnit.Aj v panelaku v pivnici ti v pohode vydrzia.Mam vyskusane vydrzi to dlhe mesiace pri 10-15 stupnoch.Dokonca na webe som nasiel info ze aj viac jej nevadi.Ale musis mat take odrody ktore vydrzia.(dlhodobo skladovatelne) https://dobrasemena.cz/CROWN-PRINCE-F... Su dlhodobo skladovatelne,vyborne na pecenie a polievky. Hokaido musi byt skladovane pri vyssich teplotach min 10st lepsie viac ale nie viac nez je bytova teplota.
Odpovedať
@matkoo72 v pohode v beznej panelakovej pivnici hokaido vydrzi, len ho podloz ako pise suhaj
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?