Ako na slizniakov

krmit ich modrymi granulami
Odpovedať
@zita19 maju nejake meno tie granule???
Odpovedať
@vyrehotana https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... sypem to hlavne okolo ich dennych ubytovni, na celej zahrade niet sance, tak nech to nemaju daleko
Odpovedať
@zita19 ďakujem, skoda ze je zajtra sviatok, sla by som to kupit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@zita19 metarex
Odpovedať
@peter_demko metratex používam len okolo susedovho plota, do záhrady zo zásady iba ferramol
Odpovedať
Ferramol je na prírodnej báze majú to veľmi radi. Tiež mám len pozitívnu skúsenosť s tým
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Každý rok slizniaky dokážu zničiť veľkú časť úrody. Tiež som používal modré granulky, pivo a čo ja viem čo ešte. Tento rok som objavil skutočne zázračný prášok, ktorý sa volá kremelina. Nechcel som veriť, že by to mohlo pomôcť. Objednal som, vyskúšal a môžem úprimne povedať, že v záhrade nemám ani jedného slizniaka. Všetky zmysli ako zázrakom. Takže od dnes na slizniaky jedine s kremelinou.
Odpovedať
......že som na tuto metódu zbaveniasa slizniakov nedošiel skôr...... . Tiež som s touto pliagou bojoval dlho, najmä v lexanovníku. A väčšinou som prehral. Skúšali sme so ženou rôzne mehanické zábrany, rôzne ploty,sklenené črepy. Dali sme ku paprikám aj kameru aby sme videli ako títo bezdomovci nástrahy prekonávaju. Všetko bolo márne. Dokázali nás prekuknuť. Som televízny technik. Takže vzdelanie aj skúsenosti mi dovolujú pár poznámok ku elektrickej zábrane. V prvom rade treba vedieť či slizniaky majú vodivé telo. Od toho sa totiž táto elektrická ohrada odvíja. Ak majú, tak treba aspoň orentačne vedieť aká je vodivosť ich tiel. Od toho totiž závisí napätie batérie ,ktorá tento ohradník napája. tiež treba odhadnúť rozmer ich tela (slimák musí byť telom na obidvoch vodičoch) Ak sú obidva vodiče od seba cca 2 cm,tak je možné že menší slimák túto zábranu prekoná. Ale nehcem polemizovať. Začnem túto metódu skutočne podrobovať detailnej analýze. Najpr. vyrobím úlne malý ohradník cca 25x25 cm. Umiestnim tam maleho aj väčšieho slimáka. Zistím vhodnosť napätia batérie. Podla výsledkov odhadnnem účinnosť. . Keď tento test dokončím dám vedieť. Dlho to trvať nebude ,mám v lexanovníku cca 25 plánt papriky (na tú idú slimáky najviac). 👍️
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mart1942:

......že som na tuto metódu zbaveniasa slizniakov…
@mart1942 som zvedava, ako dopadnete, isto daj potom vediet. u nas je to stale prehraty boj, nech robim, co robim. vecer na ne striehnem, ale tak to sa tiez neda robit donekonecna.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mart1942:

......že som na tuto metódu zbaveniasa slizniakov…
@mart1942 12V staci. Slimaky su vodive, ved sa pohybuju na svojej sline :) Prejde po prvom drote a ked sa dotkne druheho, dostane slehu do gebule a v momente sa stiahne. Mam to odskusane. Pre dlhodobejsiu prevadzku tam pustaj iba impulzy, lebo sa moze stat, ze slimak ti vyskratuje obvod, ostane prilepeny na obidvoch drotoch a baterka sa ti za chvilu vybije. Alebo bude potrebny nejaky logicky obvod, ktory bude riesit take zvysenie spotreby kvoli prilepenemu slimakovi. Popripade kup najlacnejsi a najslabsi elektricky ohradnik a daj drot na zem na nejaku plastovu alebo drevenu listu. Tu druhu moznost asi budem robit aj ja...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?