Chrobáky v rajčinách

Profilova fotka
Potrebovala by som radu, ak by mi niekto vedel pomôcť. Behom dvoch dní mi odišli krásne zdravé rastliny rajčín a pri ich vytrhnutí zo zeme praskla stonka po dĺžke a v nej boli uložené tieto malé čierne chrobáky, ktoré ju očividne zožrali z vnútra. Vedel by mi prosím niekto poradiť , čo sa s tým dá robiť a o čo sa jedná? Vopred ďakujem.
Odpovedať
Js to psota paradajkova,
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Ďakujem veľmi pekne.
Odpovedať
@lenka_lenka8c je to veru psota rajciakova 😠
Odpovedať
@lacikom @zita19 nestiham sa cudovat aka pliaga este vyskoci na nas. Toto normalne kukam ze psota. O plesni , roztoccoch viem, vosky a mravce evidujem aj bojujeme spolu - zatial su v prevahe, ale co este moze napadnut urodu? Ja som minuly rok nasla zelene husenice v skleniku na rajcinach zrali vsetko poctivo som ich vyzbierala aj ked sa snazili plachnut a neviem ci si stihli potykat s podrazkou mojich pracovnych topanok.
Odpovedať
@miggi83 Výčiny počasia, nešťastia, choroby. Trávime si tú našu zem ako len vieme v mene peňazí, ziskov.Háčik je v tom, že my tú zem vďakabohu nezničíme, ona tu bude ešte 4.5 miliardy rokov, z vyčíňania živočícha "Homo sapiens" sa spamätá, ale to tu už nebudeme, a "človek rozumný" vlastne rozumný vôbec nie je, pretože ako jediný živý tvor na planéte robí všetko pre svoj zánik....pre maličkosť - pre peniaze.A zvrátiť sa to už nedá..o päť minút dvanásť už bolo....
Odpovedať
Profilova fotka
Súhlasím, sami sme si na vine, že nás naša príroda takto skúša. Kúpila som postrek, zatiaľ som našla na 4 rastlinách. 2 mi zomreli úplne a na dvoch sa začal proces skazy, tak tie som vytrhla hneď na začiatku, tak dúfam veľmi, že sa to nestihlo rozšíriť na všetko.
Odpovedať
@lenka_lenka8c Držím palce, nech už je všetko zdravé. Mimochodom tá mačička(kocúrik), to je siamská? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@duarde Ďakujem veľmi pekne. Nie siamská, to je posvätná birma z mojej chovateľskej stanice🙂
Odpovedať
@lenka_lenka8c Tak nech sa Vám aj Vašim mačičkám darí.Ďakujem za vysvetlenie, aj som si o tom plemene niečo prečítal...svedčí Vám to spolu.
Odpovedať
Profilova fotka
@duarde Ďakujeme🙂 všetko dobré aj Vám
Odpovedať
@miggi83 no tých pliag, ktoré ničia úrodu je veru veľmi veľa ale tiež súhlasím, že môžme si za to s časti aj my sami, lebo sa nesprávame voči prírode pekne (česť výnimkám)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?