Háďatko - ako s ním bojovať

Nepytam sa za seba, takze mozno nebudem vediet odpovedat na dodatocne otazky, ale - da sa nejak zbavit hadatka? Ako upravit/dezinfikovat podu? Co sa do takej hadatkovej pody moze zasadit?
Odpovedať
http://www.zahradnictvoiveta.sk/zahra...
Odpovedať
@foox to je ozaj zaujímavé :-o Aj tu už v pár diskusiách zaznelo, že háďatka nemajú radi tie kvietky, aksamietnice, vraj koreňmi vylučujú dezinfekčné látky.
Odpovedať
mám to odskúšané, po jednom roku od zasadenia zemiakov monte carlo, žiadne stopy po háďatkách. Odvtedy ich sadím ale iba niekoľko málo jamiek. Preventívne.
Odpovedať
@foox tak toto je zaujimava informacia, este ked je to aj odskusane. Dakujem za zahradkarov, snad si na to spomeniem aj na jar :D
Odpovedať
no co ja viem tak s hadatkom sa moc bojovat neda. tie krumple su pre mna novinka teda
Odpovedať
Profilova fotka
to budem musiet vyskusat, lebo aj u nas sa tie potvorky objavili
Odpovedať
@foox to vazne? toto riesenie sa mi paci!
Odpovedať
@testovacitest už akosi nemám čo k tomu dodať. v 90-tich rokoch, keď naši predajcovia prudko zvýšili ceny zemiakov, sme kúpili, ako mnoho iných ľudí, lacnú sadbu z Poľska. Lenže tá bola plná háďatiek, zamorila záhrady a napadnuté boli aj úrody v ďalších rokoch. Potom sme úplnou náhodou kúpili odrodu monte carlo a háďatká zmizli. Tak som sa zaujímal a zistil, že táto odroda je nielen rezistentná, ale aj aktívne ničí háďatká. Viac som to neskúmal a každú jar kúpim 5-10kg miešok a zasadím jeden riadok medzi ostatné. V zemiakoch ani v iných plodinách sme ich odvtedy nezaregistrovali. Mne to stačí a vedecké vysvetlenie vám nedám, nie som "americký vedec" :)
Odpovedať
@foox to je fajn riesenie zasadit to pomedzi klasicke odrody
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?