Husenice v rajcinach

Zobraz úvodný príspevok
Prosim vas co je toto a ako sa toho zbavit? Zerie mi to vsetky rajciny, dokonca aj este nezrele zelene.
Odpovedať
1
2
@zita19 no je to dost nechutne ked ti beha po parapete :D :P @stevig teda ty ich mas, kolko korenov rajcin si mal zasadenych? A aka odroda to je ze ti nepraskaju?
Odpovedať
Profilova fotka
@pivonka33 Mal som nasadených 30 koreňov - šesť hniezd po 5 kusov. A z každého koreňa som vyväzoval 2 prúty, takže som mal vlastne dohromady 60 kusov. Ale na budúci rok nasadím iba 20 koreňov pretože to nikto z detí už nechce a my s manželkou to nestíhame spotrebovávať. Inak je to odroda Kristal F-1, ale tá praská tiež. Len som sa snažil pravidelne zalievať, aby nemali nápor keď zaprší, pretože potom praskajú. Ale tento rok som objavil jednu veľmi kvalitnú odrodu Toro F1 ( http://www.zahradnictvoiveta.sk/index... ). Tá by údajne nemala praskať a naviac je to veľmi skorá odroda. A to samé urobím aj s paprikami. Tento rok 40 koreňov na budúci 24. Tam mám odrodu Garam, mierne pálivá ale štípe ako hrom. (http://www.zahradnictvoiveta.sk/index... )
Odpovedať
Profilova fotka
Ľudkovia boží, ak Vás zaujímajú nové spôsoby zavlažovania a veľmi lacné, tak tu je jeden z ďalších viď obrázky ). Je to jednoduché. Do PVC fľaše urobíte dierku, cez ňu prevlečiete guľatý knôtik, naplníte vodou a dielo je hotové. Môžeme kvapôčkovo zalievať. Poviem Vám, to zavlažovanie je úplná alchýmia ale veľmi krásna. No čo poviete?
Odpovedať
@stevig moja kolegyna presne take tmave pouzivala pod papriky, este sa tam vodicka na slnku zohriala a cez noc bolo paprikam teplucko na paprcky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Áno aj tento účel to plní. Zahrieva korene ale hlavne v noci. Cez deň sa fľaša naakumuluje teplom od slnka ( kvapkanie pri tomto systéme je pomalé, cca 2-3 kvapky za minútu ) a v noci potom to teplo vydáva. A dokonca sa to dá aj regulovať. Vytiahneš špagátik viac, čím je nižšie ku koreňom, tak kvapká rýchlejšie a naopak, čím kratší špagátik kvapkanie je pomalšie. Je to skutočne super. Takto sa aspoň pôda príliš nepremočí a vlahu má rastlinka stále.
Odpovedať
@stevig toto by si zasluzilo normalne svoju temu a veru ju aj idem asi zalozit, dajme tam vsetky sposoby domaceho zavlazovania :) Nech to nemusim na jar hladat po temach
Odpovedať
@tabalugativi to je vyborny napad
Odpovedať
@stevig dakujem za super tip na tie rajciny Toro, popozeram sa po nich a vyskusam, uz to spojenie stupickeho a este niecoho znie slubne :) ;-)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?