Napadnute tuje - lamprodila festiva

Uz treti rok sa trapime s tujami a nic nepomaha. Odchadzaju vetvicky cim dalej tym viac. Polievame, hnojime, strihame, striekame a stale horsie. Narazila som teraz na clanok, ze pricinou moze byt skodca lamprodila festiva a podla popisu a fotiek vsetko sedi. V okolitych zahradach tuje odchadzaju tak isto. Znepokojive je, ze nie je ziadne ucinne riesenie, dokonca ani silne postreky nepomahaju. Ma niekto tiez tento problem? Podarilo sa vam ho prekonat, alebo mam rezignovat a s tujami sa rozlucit? Prikladam foto nasich tuji - kazdy tyzden je to s nimi horsie a horsie, bojim sa ze uz dlho nevydrzia. clanok: https://www.rodinka.sk/doma/doma/tuje...
Odpovedať
Ako žiaľ sú napadnuté aj u nás v susedstve. Postrek ťažko pomôže keď je tá háveď vo vnútri konarikov :(
Odpovedať
Kamarat mal taketo iste tuje a dal ich vsetky po case prec. Hnojil, postrekoval a nic aj tak nepomohlo
Odpovedať
Je to novodoba skaza v zahradach, tento rok idu jedna za druhou :( Este nik nenasiel nejaky ucinny postrek proti tej potvore
Odpovedať
@doktorkakvet preto treba pestovat domace druhy, ktore maju domácich skodcov, ktore maju domácich predatorov... Aj ked hrozi riziko, ze to domace zachuti nejakej dovozovej mroochte, predsa len je to pre prirodu lepsie
Odpovedať
@zita19 iank nad tym som sa verueste nejak nezamyslal, hladat len domace druhy. Takze dobry postreh, ktory sa mi mozno niekedy zide
Odpovedať
Treba sadit ovocne stromy, ak zivy plot, tak kludne hrab, ak stalezeleny tak smrek. Moznosti je dost ;)
Odpovedať
@zita19 ano, smrek je pekna nahrada
Odpovedať
Je to znepokojive fakt, vsade vsimam ze schnu :(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?