Papája na balkóne/ v izbe

17. sep 201890
Autor

registrovaný 15. 9. 2018

4 príspevkov

15. sep 2018

Dobrý deň, chcem sa spýtať o radu. Pestujeme v byte, cez leto na balkóne, papáju zo semiačka. Už má rok a okolo 1metra. Rastlina dostala asi roztoče. Použil som prípravok natura rock effect bez účinku. Skúšal som už aj vertinec 018 ec. Samozrejme rastlinu som aj osprchoval a očistil mechanicky ešte pred postrekmi. Počet sa výrazne zredukoval no aj tak sa mi zdá že pribúdajú nové čierne bodky. Možno som to zle identifikoval a ide o niečo iné. Prikladám foto najlepšie ako som vedel spraviť na identifikáciu škodcu. Za každú radu ďakujem.

registrovaný 8. 4. 2016

59 príspevkov

15. sep 2018

Rock effect Ti nemal prečo zabrať, používa sa na zalepenie puklíc, štítničiek (a prieduchov rastlín :grimacing: )
    Vertimec je na svilušku ideálny, nechápem prečo Ti nefungoval. Keby nikto nič lepšie neporadil, snáď môžeš skúsiť ešte mospilan, (Ale vertimec by mal byť na svilušku naozaj lepší :thinking:)

registrovaný 10. 9. 2018

63 príspevkov

16. sep 2018

@sylviah5433 &nbsprock effect je aj na vosky, molice a skocky ;)

registrovaný 10. 9. 2018

63 príspevkov

16. sep 2018

@tom3f &nbspmne to skor pripomina strapky, tie mozu byt ako cierne musky a cicaju tie listy. Ak ti nevadi chemia, tak mozno decis by som skusila, ten spolahlivo nici cucajucich hmyzakov

• Sponzor fóra

registrovaný 10. 9. 2018

63 príspevkov

16. sep 2018
    Autor

registrovaný 15. 9. 2018

4 príspevkov

16. sep 2018

Dakujem za odpovede. Skusim precitat aj prilozeny link. Rockeffect som kupoval na doporucenie v obchode kedze som chcel nieco bez chemie najskor. Ale uz skusim hocico nech sa ich zbavim.

Autor

registrovaný 15. 9. 2018

4 príspevkov

16. sep 2018

Tak som pozrel tie strapky, podla popisu su moc velke. To co mam na papaji ma mozno od 0.1 do 0.5 mm, su velmi drobne a neviem vobec rozoznat tvar koli velkosti. Skusim par dni počkať vertinec som opakoval raz po siedmych dnoch. Budem sledovat polohu bodiek ci sa hybu a podla toho skusim este daky iny postrek, asi ten mospilan. Zatial dakujem za rady, a dufam ze sa nepresunu na chili papricky :-( nemam ich moc ako oddelit v ramci bytu.

registrovaný 10. 9. 2018

63 príspevkov

17. sep 2018

@tom3f &nbsphmm tak potom neviem, kazdopadne to asi tu rastlinu podla obrazkov cuca a preto postrek na tento cucavy hmyz by mal byt ok

Autor

registrovaný 15. 9. 2018

4 príspevkov

17. sep 2018

Ano vyzera to tak ze ju to cuca. Urcite dam vediet ako to nakoniec dopadlo.

registrovaný 17. 9. 2013

2347 príspevkov

17. sep 2018

@tom3f &nbspnemas niekoho kto by ti v Cechach kupil Careo tycinky alebo granule? Je to dlhodobo posobiaci insekticid, ktory sa aplikuje do substratu, rastlina ho absorbuje a cicave obludy vykapu. Mne pomohol od vlnatky (teda nie sam, ale len postrekmi by som to nedala)
    https://www.lacnepostreky.sk/pripravky.proti.skodcom/insekticidy.akaricidy/careo.tycinky

Pridaj tvoj príspevok

:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém

Reklama