Vertikutacia travnika

Vcera som po hanebnych troch tyzdnoch prisiel urobit vsetky jesenne opatrenia s travnikom v predpokladanom poradi: pokosit na 3-ke, pokosit na 1-ke, vertikutovat a pohnojit jesennym hnojivom. Po prvom koseni moj pohlada zvlacnel a s nadsenim som sa pozeral na jednu nadhernu zelenu plochu a ochotne som sa vykaslal na vertikutaciu, ktoru ako prvotne devastacnu cinnost uprimne neznasam (aj ked je nevyhnutna). Takze som este raz presiel travnik na 2-ke. Navyse zem bola mokra, co tiez nie je dobre. Viem, ze sa tomu nevyhnem - kedy najneskor zvyknete robit jesennu vertikutaciu, pripadne hnojenie ?
Odpovedať
Ahoj, ja som citala ze by sa to malo robit koncom septembra, pripadne aj do polky oktobra, ak je zem este tepla. Asi by som to velmi neodkladala uz na tvojom mieste, aj ked je to veru dost nepekny pohlad tesne po zasahu :P
Odpovedať
@jaroch sprav to. Ked musis, tak musis. A vopred si priprav flaskovany zahmlievac zraku, ktory pozijes okamzite po skonceni tejto narocnej operacie. Ked sa ti zas zrak rozjasni, bude travnicek prenadherny a prestastny😉
Odpovedať
@zita19 😂😂😂😂 flaskovy zahmlievac zraku.. 👍👍👍😂😂
Odpovedať
Zahmlievat zrak do jari, to zas nieee. Ale tu polku oktobra by som asi mohol stihnut. I ked sa opät  rozprsalo.
Odpovedať
@jaroch ale vsak potom ho milosrdne zahmia novembrove hmly a po nich zakryje sneh 😉
Odpovedať
@zita19 😄😄😄😄 do frasa, budem aj ja zahmlievat..doma sa vyhovorim, ze tak kazali... 😄😄😄
Odpovedať
@tabalugativi dobra vyhovorka, hotovy gros 😄 A mozes to kludne zhodit na mna, ja to tak dokladne a obsirne zdovodnim, ze ked skoncim ani nebudu vediet ako sa volaju😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?