Čo môžem pestovať cez zimu doma?

Myslíte že reďkovke a šalátom v kochlíkoch by sa zadarilo? Keby som vysiala.. 🤔 žeruchu nechcem, to mi smrdí...
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony...jasné...šalátiky tiež pestujem :)
Odpovedať
@jankomotitinko a šalátom stačí to zimné svetlo? Aké pestuješ?
Odpovedať
Reďkovka by sa páčila aj mne, ale podľa mňa ju "vytiahne" v takom bytovom teple...možno niekde v zimnej záhrade, alebo niekde v baráku na medziposchodí (a susedia sa na tom budú pásť) 🙂
Odpovedať
Redkovka uplne paradne, lebo redkovka je rastlina kratkeho dna, ked ma malo svetla nezenie do kvetu. A este moja vyskusana finta na mega velke redkovky. Vysiat do kochla naplneneho zeminou len do polovice a ako dorasta postupne prisypat zeminu. Bulvicky sa robia len pod zemou, tamto prisypanim ju donutite priberat. Samozrejme vela vela vody aby bola stavnata Vyborne sa v kochli za oknom pestuje spenat. Treba vysievat postupne s odstupom asi 2 - 3 tyzdne, bude furt bohata zasoba stavnateho baby spanatu. Vysievat sa da do kochlov az do aprila. Od marca sa moze vylozit vonku Cibula sadzacka sa da postrkat aj do kochlov s izbovymi kvetmi Vsetky listove salaty, ale aj hlavkovy salat sa da. Tiez im vyhovuju kratke dni a nevybiehaju do kvetu Potom takzvane mikrobilinky. Cvikla, rukola, horcica, vsetky azijske listove salaty Ale vsetka listova zelenina sa v podstate moze dopestovat aj do standardnej velkosti
Odpovedať
@zita19 to fakt sa redkovka zadari? Normalne ked ju teraz vysejem? No skusim teda :)
Odpovedať
@littlepony ano zadari sa. Redkovke teplo nevadi, jej v lete vadia dlhe dni. Teda nevadia, je to pre nu prirodzene v lete vybiehat do kvetu, al nam vadi, ze ked ide do kvetu tak je uz drevnata a ma male bulvicky. Preto sa redkovka seje skoro na jar alebo neskoro v lete aby to stihla kym nie su dlhe dni
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?