Ako sa zbaviť kozej nohy v záhrade?

Taha sa a taha po zahrade, vytrhavam a nic. Viem ze sa tomu ludovo hovori kozia noha, prikladam aj foto z netu. Nechcem ziadne totalne herbicidy. Mate osobnu skusenost s bojom proti tejto burine?
Odpovedať
ano, mam osobnu skusenost. S tymto nevyhras jedine, ze dokladne zamulcujes kartonmi a na to hruba vrstva koroveho mulcu, vykape na tmu. Inac ostava len motyka a to je tak na zdecimovanie vyskytu, nie na likvidaciu
Odpovedať
@zita19 a ten karton je overeny? Nezacne sa tlacit dalej zas?
Odpovedať
Toto je jedna otrasna burina ktorej sa zbavit tusim ani neda...
Odpovedať
Profilova fotka
Neda veru, mam snou vlastne skusenosti a bohuzial su take, ze je stale u nas v zahrade :(
Odpovedať
ja som ani s kartonom boj nevyhrala, ale aspon tam kde mi na tom zalezalo, tak som ho eliminovala. Ten karton treba dat hoodne na siroko, hodne na hrubo, kludne aj 3 vrstvy a tej kory by malo byt tiez dost Inac len herbicid
Odpovedať
To je  mor zahrady, toho sa nezbavi clovek..ale vraj je to tiez liecivka
Odpovedať
No to ste ma zrovna nepotesili kocky 😒 skusim s tym kartonom na nejakom mieste, a ak to nezaberie tak sa vrhnem s velkou nevolou na herbicid :(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Ja som sa jej zbavil tak ze som tam dal jeden rok ovce a na dalsi rok sliepky . vsetko bolo prehrabane vyhnojene . na pozemku nezostalo skoro vobec nic a do toho som na jesen nasial lucnu travu. mam pokoj.sliepky a ovce uz tam niesu
Odpovedať
@salamandrazuza Jéj tak toto ma prekvapuje že sa jej chcete zbaviť. My máme koziu nohu za potokom a zbierame ju celú sezónu a robíme si z nej smouthie. Skúšali ste ju ochutnať len tak listy? Chutia ako mrkva s petržlenom. Nám ju chodia vyžierať susedove kozy, tak sa na nich vždy hnevám.
Odpovedať
Mne ju pred 10timi rokmi, keď som začala záhradníčiť, podarovala svokra s tým, že je to pekná trvalka - no a teda bola ozaj vytrvalá 😒 😒 😒 Zbavila som sa jej tak, že po troch rokoch som ten záhon s manželom vykopala do vyše polmetrovej hĺbky, zeminu preosiala cez sito aby som sa zbavila kúskov koreňov a trvalky, čo tam boli - tak tie mali prerastené korene, takže som z nich všetko povyťahovala... a pomohlo to. Problém je, že moja svokra obhospodaruje stále malú časť mojej záhrady - kde ju nechala rozšíriť ... 😢 😢 😢 Je to v podstate pekná bylina, asi aj chutná ako čítam a niekde za potokom, ktorý bohužiaľ nemám, by sa mi aj páčila ale, ...
Odpovedať
Zacni ju spasat, je vraj zdrava 😄
Odpovedať
@emasan no tak ked mi rozosrala cez pol zahrady, tak to uz ma naozaj nasrala. V jahodach, vo vsetkej zelenine, v skalke, v sade, vsade, vsade... Kebyze bola za potokom, tak by mi bola uplne a celkom ukradnuta... Kludne by som ju nechala susedovym kozam. Neverim, ze by do mna vosli rozmixovane buriny, ked od mna nevoslo ani ovocie... Mne sa z kazdeho smooty zdvihol zaludok. To radsej pochrustam zeleninu aj ovocie zubami...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 😄 😄 😄 smoothie...mam s nim rovnaky problem 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?