Mala záhradka

Ahojte, Mame menšiu záhradku k bytu rozmerov 9x9m,vedeli by ste poslať nejakú inšpiráciu na také záhradky? Alebo máte niekto niečo podobné? Momentálne je na záhradke iba tráva... Ďakujem
Odpovedať
Nápadov môže byť veľa, ale najlepšie riešenie ktoré sa ti bude najviac páčiť bude to tvoje vlastné a budeš si ho aj najviac preto ceniť.Pretože vznikne z tvojich nápadov a pod tvojími rukami. @1danco22
Odpovedať
Ja by som do tej zahrady dala nejake zo dve, tri stlpove jablone, mozno dve ribezle na kmienku. Vsetko v zahone asi meter, meter a pol sirokom a podsadila by som to nejakymi kvietkami, bylinkam, mozno aj jahodami a par sadenicami paradajok a papriky. Bude aj uroda, sice len taka symbolicka ale vlastna aj parada. A doplnila este dva velke kvetinace s cucoriedkami, mozno aj malina by sa vosla, len tiez jej treba velky kvetinac.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý den, já bych se podívala třeba i na Pinterest, často tam čerpám inspiraci a určitě tam najdete spoustu tipů. Záleží, jaký účel by zahrada měla splňovat, jestli má být pouze okrasná, pak tedy nějaké záhony a keře, nebo užitková, takže třeba bylinková zahrádka, ovoce a zelenina.. My zahradu máme větší, ale terasa je poměrně malá, máme na ni set zahradního nábytku https://www.finecase.cz/zahradni-sest... a moc víc už se tam nevejde, ale manžel mi tam vyrobil krásné truhlíky, na jaře jsme tam měli cibulky, teď už letničky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ja som to poriešil cez vyvýšené zákony. Dal som kvapôčku , ryľujem len záhony, šetrím hnojivo, vodu chrbát takto to vyzerá u mňa doma https://www.zdreva-do-zahrady.sk/vyvy...
Odpovedať
mna by zaujimalo, co vysadzate na take male zahradky? nieco, co sa rychlo uchyti a nie je nejak extremne narocne na udrzbu a zaroven to ani nema tendenciu narast to velkych rozmerov 😄
Odpovedať
@hornis no to by si podla mna moc chcel 😄 ale kazdopadne, asi by som velmi nerozlisovala malu a velku zahradku. proste si vysadim to, co sa paci mne a viac neriesim.
Odpovedať
Profilova fotka
nemas nahodou fotku? dost by pomohla pri predstave ako tam co mate. no hodili by sa ti podla mna po bokoch zahony vyvysene. ale teda ani neviem, co by si tam chcela pestovat
Odpovedať
Aj na záhradkách s takou malou plochou sa dá toho veľa vymyslieť a množstvo ľudí by bolo vďačných aj za taký malý kus pôdy, lenže hlavne jej majiteľ by mal mať aspoň základnú predstavu, na aké účely ju chce využívať a potom sa dá poradiť. Či tam chce pestovať zeleninu, ovocie, alebo len okrasné rastliny, prípadne ohradiť ju živým plotom, vysiať trávnik a vypustiť tam deti a psa 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?