Využitie orechových škrupín

Ahojte 🙂, vie mi niekto povedať, či sa dajú nejako využiť orechové škrupiny v úžitkovej, alebo okrasnej záhrade ? Alebo iba spáliť ... ? 🤔
Odpovedať
@1trpaslicek ako mulc pod kriky alebo kvety, vysypat do vyvyseneho zahona pri zakladani, do kompostu mozu ist tiez
Odpovedať
@zita19 a prehnije to vôbec ? Lebo v záhrade nachádzam zo susedovho orecha stále celé polovičky škrupín... Alebo to treba rozdrviť nadrobno ?
Odpovedať
@1trpaslicek my to sypeme do kompostu, nech si to robi co chce. Ked neprehnije kym kompost vyberame, tak sa to da na hriadku a nech si tam robi co chce, ale nejak neregistrujem, ze by som tam nejake skrupiny nachadzala, ale je pravda, ze ich cielene nehladam. V komposte je rozklad rychlejsi ako na travniku.
Odpovedať
@zita19 Ok, vyskúšam...ďakujem 🙂
Odpovedať
moja zena si orechove skrupiny nafarbuje a bud veniec z toho robi alebo ozdoby na stromcek vianocny.
Odpovedať
@branojan to môže byť super . Len ja toľko kreativity asi nemám 🙂
Odpovedať
Ešte ma napadlo, či by sa tie orechové škrupiny nedali využiť ako drenážna vrstva do nádob so zeleninou... Má s tým niekto nejakú skúsenosť ?
Odpovedať
@1trpaslicek daju sa pouzit, ale skor ci neskor sa rozlozia, cize ako drenaz do nadob pouzivanych sezonne, to ano. V nadobach, kde bude nieco rast roky budu sluzit na zaciatku ako drenaz, ked sa rozlozia posluzia ako humusova zlozka pre rastliny a potom uz z nich vela neostane
Odpovedať
@zita19 Ok, ďakujem 😉
Odpovedať
inak tiež plánujem z nich toho roku spraviť alebo ich využiť buď na nejaký veniec alebo dekoráciu, uvidím.
Odpovedať
@1trpaslicek ale tak to ona tiez iba na nete hlada kde co uvidi uz skusa 🙂
Odpovedať
@branojan ja mám skôr záľubu v kvetoch, to je moje 😊 ...sadiť, rozmnožovať, občas kúpim niečo nové, čo ešte nemám...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
a len takto ze sadit atd alebo z nich aj nieco robit, nejake vence dekoracie?
Odpovedať
Profilova fotka
to aj moja draha tak, kvety vsade doma, vo vazach na zahrade 😄 za chvilku prales cisty
Odpovedať
Profilova fotka
Dá sa z nich robiť aj čaj proti kašľu 🙂 https://www.zahrada.sk/magazine/nevyh...
Odpovedať
Fuha, tak to je som netusila, ale ved kedysi sa skusalo asi vsetko mozne a zo vsetkeho vyrabat 🙂
Odpovedať
@sebrino Iba sadiť, starať sa... a potom si užívam tú krásu, keď mám zakvitnutý celý dvor, aj predzáhradku ☺️Aranžovanie a dekorácie, to ma moc neláka, ani nemám na to čas.
Odpovedať
@branislavv Veď to poteší oko i dušu 😊 ...tomu sa hovorí ,,raj na zemi,, 😇
Odpovedať
@miselaho Fííha...to som nevedela .
Odpovedať
Zevraj sa daju vyuzit aj ako podpalovac pri zakladani ohna, ale odskusane to nemam.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?