Drvič konárov

Zobraz úvodný príspevok
Kupovali ste drvic konarov? Vyuzivate? Rad by som konare zo strihania stromov drvil a material nasledne vyuzil v komposte. Pripada mi to ako dobra volba. Aky drvic mate? Co odporucate? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte 🙂 nechcem zakladat novu temu, preto pisem sem a dufam, ze mi poradite. manzel bude mat za mesiac a pol narodeniny a rada by som mu na narodeniny kupila nejaky drvic konarov, nakolko mame vela stromcekov a on sa vyziva v tom, ked ich moze strihat a udrziavat. furt mi spomina, ze by sa mu zistiel este drvic, tak mu to chcem splnit 🙂 od vas by som potrebovala poradit, ktory je dobry ale zaroven aj aby bol cenovo prijatelny. dakujem krasne 😉
Odpovedať
@hronkanka moja rada je, bud nenapadne zistit po ktorom mu srdce pisti (urcite uz ma nejaky vybraty), alebo na rovinu povedat Milacik, dostanes drvic, ideme kupit. Ono s tym naradim pre chlapa je to ako ked chlap ide kupuvat podprdu... Vsak uz je velky, uz nepotrebuje prekvapenia pri rozbalovani krabice
Odpovedať
@hronkanka súhlasím so - zita19,, Riwall PRO RES 3044,, ja mam niečo podobné. Kúpil som ho od ruky zoštiepkuje do 5cm. Už som z ním narobil dajaké tie kubiky.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 to je pravda, ze uz nie je maly chlapec ale este stale mame vo zvyku si robit prekvapenia, no vyskusam aspon nejako nenapadne zistit, ktory drvic sa mu pozdava. vsak to, ze nechcem mu zase kupit taky, na ktory bude casom nadavat. mozno aj povolim a poviem mu, nech si vyberie aky chce, no najprv skusim potajomky zistit nejake infosky 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@pasia a kolko ta stal? ja by som chcela asi novy, nie pouzivany.
Odpovedať
Profilova fotka
@hronkanka ahoj, uz minuly rok som tu pisal, ze mam drvic, ktory mi vyhovuje a pritom nie je ani moc drahy. ide o znacku Fieldmann. oni maju vselijakych pomocnikov do zahrady, za fakt prijatelne ceny. vyskusaj pozriet 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@branislavv dakujem aj tebe za spravu, idem ich pozriet. som zvedava, kolko to je "nie moc drahy" 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hronkanka no co, pozrela si? co hovoris? vela? ci som mal pravdu? 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@branislavv ano, pozerala som ho, dokonca som sa aj s bratom radila a rozmyslam, ze ho aj pojdem kupit. bracho hovoril, ze vyzera celkom fajn, tak snad aj jemu sa bude pacit 😉 🙂 za tu cenu sa fakt oplati 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@hronkanka aj ja si myslim, ze mu bude vyhovovat. podla mna zbytocne dalej aj rozmyslat, fakt za taku cenu asi ini a hlavne lepsi nenajdes.
Odpovedať
Kúpil som pred dvoma rokmi Riwall PRO RES 3044 ,predtým som mal požičaný od kámoša úplne rovnaký akurát z nálepkou Stiga takže už som vedel aký chcem. Jednoznačne valcový , a aby mal tašku a nie plastovú bedničku . Pôvodne som chcel nožový vraj jemnejšie štiepkuje ale potom som videl na youtube video totálne nasratého majiteľa štiepkovača Fieldmann ,ktorý ani nedoštiepkoval , prvý krát za nova ,pretože sa mu asi zatupili nože a reklamáciu mu Fieldmann zamietol že výrobku nič nie je....Takže voľba padla na valcový ktorý si vťahuje konáre sám .
Odpovedať
@lmroman Kvalita FIELDMANN....https://www.youtube.com/watch?v=mAEx0qa0NIg
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lmroman hodnotis na zaklade nejakeho videa a pritom si samotny drvic ani nevyskusal? ja ho uz mam viac rokov a vyhovuje mi. na toto by som uz len napisal, ze sto ludi - sto chuti, no nepaci sa mi celkom, ze hodnotis nieco, co si ani nevyskusal.
Odpovedať
@branislavv taketo veci si niekedy netreba vsimat. Suhlasim ale s tebou, lebo aj my mame nejake veci z tejto znacky a este ani jedna z nich nas nezradila, ked sme s nou potrebovali na zahrade porobit.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirinka89 ved mas pravdu ale musel som sa k tomu vyjadrit, nemohol som to nechat len tak!
Odpovedať
@branislavv Samozrejme že hodnotím aj ohľadom tohoto videa .Toto je najhoršia reklama pre firmu .Ale riešenie problému predsa malo byť ,prepáčte pane, tie nože vám v rámci záruky okamžite vymeníme. A nie zamietnúť záručnú opravu,,,,Jsou to jenom tupé nože. Ak sa mu hneď zatupili tak sú jednoducho z blata a niečo také vôbec nepredávať. Čo sa týka značky Fieldmann stačí mi skúsenosť u nás v obci .Starosta musel dať do servisu kosačku Stiga BS 850 , A keďže bolo treba kosiť v škôlke , tak ešte v teň deň kupil v meste Fieldmann kosačku , nech kosí kým nepríde Stiga zo servisu. Na druhý deň sa pýtam aktivačných pracovníkov že ako im kosí ten zelený zázrak .Vraj kosí a štartuje výborne ale že sa im pokazil pojazd A môžete tri krát hádať ako dopadli v servise. Záruka bola zamietnutá.
Odpovedať
Profilova fotka
@lmroman hm zaujimave, ze akurat okolo teba vsetci maju nejake problemy s touto znackou. som rad, ze mne vsetko fakci tak ako ma a nemusel som riesit ziadnu reklamaciu.
Odpovedať
@branislavv dobre si spravil 😎 Tiez si niekedy poviem, ze budem bojovat, ked mam nieco odskusane a viem, ze dotycny nehovori celkom pravdu alebo mal jednoducho "stastie" na kazovy typ ale uz som sa poucila a nestaram sa radsej do takychto veci a je to lepsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@branislavv pisem ti po case, lebo som ti chcela napisat ako nan reagoval a bol stastny, ked som mu povedala, ze darcek ma v garazi schovany. povedal, ze tento aj pozeral na internete a ze som ho predbehla 🙂 tak som bola stastna, ze som dobry darcek zvolila 😉 dakujem ti za poradenstvo 😉 pekny zvysok dna a vikend 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@mirinka89 mas pravdu, musim sa to aj ja naucit.
Odpovedať
Profilova fotka
@hronkanka super, tak to som rad, ze sa pacil a uz len nech dobre a co najdlhsie sluzi 😎
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Prezentácia drtičiek záhradného odpadu sa vo väčšine prípadoch ilustruje ako nasekanie tenkých konárikov zo stromov alebo kríkov. V záhrade je však aj veľa iného kompostovatelneho odpadu v podobe rastlín paradajok, paprík a v nemalej miere rastlín ťahacej fazule, ktoré nie sú až tak ideálne na použitie týchto zariadení. Ako sa vysporiadať s týmto problémom?
Odpovedať
@stary_samouk mas dve rozne zariadenia, netreba si ich mylit. Drvic zahradneho odpadu, ktory je urceny na tie paradajky, nezdrevnatele konare a vemi tenke drevene konare. A potom mas stiepkovac na stiepkovanie drevenej hmoty. Kazde ma iny mechanizmus, ktorym drvi odpad. Drvicka ma noze, stiepkovac vacsinou ozubene valce, ktore stiepaju drevo
Odpovedať
@zita19 ďakujem za vysvetlenie, človek sa učí do smrti. Nedá mi ešte doplniť: prečítal som veľa recenzií a pozrel množstvo videí ale pri každom bol hlavný ukazovateľ "kvality" priemer a množstvo spracovaných konárov, tak asi nebudem jediný, kto žije v nevedomosti.
Odpovedať
@stary_samouk nie, nie je to hlavny ukazovatel kvality. Sice to nieco vypoveda, ale kvalita je vo vykone motora a vypracovanosti konstrukcie drviaceho zariadenia.
Odpovedať
a Proste je to o tom že konáre máte po zemi aj týžden a ťahajú sa po zemi tiež k štiepkovaču naberú blato,zeminu skalky a ten nožový štiepkovač je na to citlivý a nože sa pri tých otáčkach zatupia a potom trpí motor. Svokrovi takto ten nožový zhorel . Tie nože sú nie moc tvrdého materiálu a tak sa rýchlo zatupia. Výrobca z tým ráta aby ste si zakupili dalšie aj nože a menili ich nabrúsené podla potreby. U valcového noža štiepkovača sa to nestane ,ten je pomalobežný a masívny a hlavne odolný. A tých dvoch troch dílerov Fieldmannu branislavv, mirinka a hronkanka nepočúvajte. Pozrite bazoš ,každý toho šuntu zbavuje.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?