Slabý tlak vody v záhradnej hadici

Profilova fotka
Máme kopanú studňu hlbokú 3 m. V nej čerpadlo Gude GS 1103 PI. Naň sme napojili hadicu s dĺžkou 30 m. No na konci hadice je úplne slabý tlak vody. Výstup z čerpadla je 1" a po desiatich metroch sme ju zredukovali na 1 /2 ". Neviete mi niekto poradiť ako dosiahnuť správny tlak na polievanie záhrady? Ďakujem. 🙂
Odpovedať
citam ze to gude ma dopravnu vysku 8 m a ponornu 7 ..tlak je teda iba 0,8 BAR= co je vlastne nic .. ..mozno by skor pomohlo nejake zahradne cerpadlo s tlakovim spinacom ... ja mam toto https://www.stavbaeu.sk/gardena-zahra... ma vytlak 41 M m =4,1 BAR plus k tomu treba dokupit tlakovy spinac .. to zabezpeci, ze cerpadlo pojde iba vtedy ak otvorim kohutik , ak zavriem automaticky sa zastavi = netreba ho vzdy vypnut ....bude treba asi aj sitko na hadicu co pojde do studne ..proti nasavaniu necistot ..a asi aj spatnu klapku ,aby drzala vodny stlpec v hadici a cerpadlo sa nezavzdusnovalo ..to by malo problem vyriesit .. to gude je dobre mozno na vypustanie studne pri cisteni ,alebo na zaplavenu pivnicu ..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?