Čo a kedy idete vysievať?

Zobraz úvodný príspevok
Inšpirujete ma aby som na nic nezabudla? Co a kedy sa chystate vysievat, kedy zacinate, pridajte info ci mate sklenik, foliovnik...pacilo by sa mi keby som tu mala vsetko pokope a kazdorocne sa k tomu len vratila. Lebo nikdy neviem kedy s cim zacat :) Dakujem
Odpovedať
1
2
@poisonblu su vykotene veru, tenucke, to sa ti nebude dat velmi pikirovat. Mozno by som ich posmelila kristalonom start nech trosku spevneju. A netusim preco tie papricky vadnu 🤔 Musia mat vlhku podu stale a teplo no. Aspon co som sa docitala
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva myslim, ze teplo aj vlhku podu maju, doteraz som ani jeden rok takyto problem nemala, ale to som ich mala v byte na zapadnom okne...teraz sme v dome a tiez su na zapade...neviem. no skusim ten kristalon, uvidime...alebo zasejem znovu. ved este mam cas, rychlo vyklicili...a skusim ich dat na ine okno
Odpovedať
@poisonblu ja mam na vychodnom okne a su pekne
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva skusim ich premiestnit na ine okno a uvidim
Odpovedať
@poisonblu niekedy treba vysiat znovu, cloveku nic neujde. Take tenke rastlinky su ked je moc teplo a malo svetla, tahaju sa hore. Na vychodnom okne im bude lepsie podla mna
Odpovedať
@poisonblu otacas ich? Moje robia celom vzad kazdy vecer. Krystalon im davaj len ak uz maju prave listky a velmi opatrne by som riedila aby si nespalila korienky. Alebo este lepsie by bolo postrekovat na list celkom zriedenym (aj menej ako stvrtinova davka) tekutym hnojivom kazdy druhy den
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 otacam, takto vyzera paprika teraz
Odpovedať
@poisonblu moje kapie vyzeraju asi tak ako tie vpravo, cili priblizne ako tie vlavo a pritom doli vysievane naraz s baranimi rohmi, co uz hadzu tretiu radu listkov. Dudam, ze o co pomalsie sa rozbiehaju o to rychlejsie porastu. Este maju 6 tyzdnov kym pojdu na zahradu
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 tie vpravo boli prve, tie vlavo a v strede asi o 2 tyzdne neskor
Odpovedať
@poisonblu uz si ich hadam aj pikirovala ze? :) Ako sa im dari?
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva zatial som pikirovala papriku iba jednu odrodu, nemam teraz cez tyzden cas, tak v sobotu asi budem zvysok pikirovat...neviem, zdaju sa mi slabe a nizke...rajciny mi uz papriku predbehli, ale tiez su tensie...no snad este za mesiac povyrastu, oni pojdu von, tak neviem, mozno az koncom maja budem vysadzat...
Odpovedať
@poisonblu potrebuju svetlo ;) Ja ked som mala slabe rastlinky, prihnojila som, oni zosilneli
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@netrpezliva ved su na okne, svetlo maju...neviem, co s nimi...este som neprihnojila, ale asi prihnojim
Odpovedať
@poisonblu neboj oni budu krasne ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva no snad z nich nieco bude, staci mi aj polovica z toho...sme len traja, tak zas nemusime mat nadurodu :D
Odpovedať
Profilova fotka
@netrpezliva taketo to mam, siala,som v polke marca cca
Odpovedať
@poisonblu ale ved su pekne, treba ich rozsadit, a paradajky zasadit hlbsie, takmer po tie klicne listky ;) A zosilneju a budu super. Nic im nechyba ;-)
Odpovedať
@poisonblu davaj ich na den von, ono sa to nezda, ale za sklom tolko svetla nemaju. Ja uz vencim papriky a paradajky som dnes presadzala, lebo tiez boli vytiahnute. Az po usi su zasadene. Este im dam par dni aby sa spamatali a pojdu sa vencit aj ony
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 a mozem to dat hned rano von? chodim 6:30 do prace a vraciam sa o 16tej az
Odpovedať
@poisonblu ale iste. Moje papriku su vonka este stale, aj som kukala aky nazor ma SHMU na ranne teploty, pisu, ze cca 8, na balkone to bude viac, takze sa otuzuju :)
Odpovedať
@zita19 uz aj ja otuzujem :)
Odpovedať
@netrpezliva ak je aj u vas tak ako u nas, tak to nie je ani otuzovanie. Poobede bolo 25°. Isla som na postu v kratkorukavovom tricku, kratkonohavovych nohaviciach a dosla som spotena jak mys. Myslim, ze je najvyssi cas odchlpit po zime nohz :-) Inac dive je to pocasie. Pred dvoma tyzdnami som vyberala zo skrine flausak, ze ponosim a budem za damu, vsak celu zimu len vetrovka a treckove topanky... Mala som ho 3x a dnes som zo skrine lovila letne handry :-D Dufam, ze uz flausak lovit nebudem
Odpovedať
@zita19 ano prilis skoro dosli tieto horucavy... 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@poisonblu poteším ťa, moje papriky a rajčiny sú ešte menšie momentálne ;) Ale nemám obavy, každoročne ich beriem na záhradu obrovské ;) Hlavne rajčiny mi zvyknú prerásť cez hlavu a neviem ich potom napchať ani do auta :D
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?