Nevzidena cuketa a uhorky

Uz vyse dvoch tyzdnov mam vysiate uhorky, neukazala sa ani jedna. Asi uz nema vyznam cakat? Z 9 cukiet tiez vysli len dve, a aj tie maju klicne listy volake zlte 😞 Niecim prihnojit?
Odpovedať
@sialenasisa ešte nehnojit , to slniečko napraví tie žlté klíčne lístky. Ja keď dlho nevychádzali vonku cukety, zasadila som na ich miesto tie, čo som vnútri pestovala a potom vyšla aj jedna z pôvodných 🙂 🙂 🙂 Sú studené noci, možno uhorky čakajú na teplo. Ja by som skúsila nájsť semienko v akom stave je. Stálo sa mi aj že som nenašla žiadne, niečo asi zožralo, alebo som našla zhnité , alebo aj trochu vykličené, to som rýchlo opatrne dala späť 😉 😉 😉 Ak sa rozhodneš siat nové, namoč ich aspoň cez noc, skôr vzídu. Alebo použi radu z nedávnej diskusie https://www.zahrada.sk/forum/zelenina...
Odpovedať
Súhlas s predchádzajúcim príspevkom,len jedna poznámka.Ak sa vysiate semená polievajú, vy tvorí sa niekedy na záhone škrupina, cez ktorú sa uhorky nepretlačia.V tom prípade treba zavlažovať častejšie, alebo do vrchnej časti záhonu namiešať komost, čím zabránime stvrdnutiu vrchnej časti pôdy.Robím tak už roky a nie je žiadny problém z klíčivosťou semien.
Odpovedať
Nám napr. nevyšla ešte fazuľa.A to už budú 3 týždne 🤷‍♀️.Čakám ešte na slniečko a keď nič tak posadím znovu.
Odpovedať
Všade bolo, alebo aj je málo vody, treba polievať už pred výsevom. U nás v posledných dňoch našťastie pršalo dosť.
Odpovedať
Už som to tu niekde písal, ale robím to tak, ako píše Foox. Ak je sucho, pred výsevom hriadku poriadne polejem, počkám deň, skyprím a vysievam.Fazuľu,hrášok je dobre pred výsevom aspoň na pár hodín namočiť.
Odpovedať
No ja som ich vysievala "na vodu", polievala denne, neboli v suchu. Jedine, ze fakt je chladno. Pockat este teda? Skusim nazriet ci tam nieco aspon klici
Odpovedať
@duarde fazuľu sme vysievali rovno z mrazáku (-25st.C) a vzišla všetka 🙂
Odpovedať
Fazuľu z mrazáku sme vysievali už aj my - bez problémov.
Odpovedať
@sialenasisa Nuž ak nám na Spiši, vyšli uhorky aj fazuľka, behom týždňa problém bude niekde inde.Pozrel by so v akom stave je to semeno.Skús vyhrabať apoň jedno.
Odpovedať
Profilova fotka
No...tak mam rovnaky problem, akurat som to po troch tyzdnoch prekutrala a nenasla som ani len semienka 😄 😄 😄 Tak nic...
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my sme mali v minulosti problémy s uhorkami či cuketou a melonmi.Tohto roku sme išli cestou predpestovania v sadzbovačoch.Vysadili sme nedávno a výsledok krásne priesady melónoch a cukiet, veľmi rýchlo sa ujali ,takisto aj uhorky,terajšie počasie je takmer ideálne, občas prší, pomerne teplo, naproti tomu pred dvoma tyždňami to bola katastrofa.Najťažšie vysadiť v správny čas a neponáhľať sa,klíma sa mení,bude čoraz ťažšie nájsť ten správny čas vysadzania
Odpovedať
To je pravda!
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dcéra mi priniesla predpestované krásne uhorky aj cukety. No keď som ich dala na hriadku boli zo dňa na deň smutnejšie, aj keď som ich na noc zakryla pohárom alebo kýblami. Teraz majú žlté listy, aj keď vyháňajú nové snažia sa ožiť. Znovu som posadila aj do kelímkov a nevyšlo nič. Je už jún - asi tento rok nebude z uhoriek a cukín nič.
Odpovedať
@jvg ja mam ten isty problem prvu varku planty mi nieco zdecimovalo tak som zaciatkom juna zasadila rovno semienka do zeme vyslo z 20 ks asi 4 jed som kutrala v zemi nadla som uz puknite semienko a pri dokladnom obhliadnuti z neho vyliezli uplne mini mravce zlte asi cerstvo okotene tak viem ze nic z nich nebude. Presadila som 4 ks planty co som znova vysadila a dnes lialo ako besne tak neviem ci aj u nas bude nieco z uhoriek.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?