Odrody letnych redkoviek

Poradite overenu odrodu letnej redkovky? Taku co nebude v teple velmi vybiehat do kvetu? Milujem ich ale nestacia mi takto na jar, chcela by som ich pestovat pocas celej sezony. Je rozdiel medzi bielou a cervenou? Ktora je menej nachylna na vybiehanie?
Odpovedať
@tabalugativi ja sadim odrodu Viola. farba fialkova (jasne podla mena), chutna, na celorocny vysev :)
Odpovedať
to je fajn otazka, @zuzik137 dakujem, vyskusam aj ja
Odpovedať
@tabalugativi Neviem ake letne ale najlepsie redkovky co som kedy jedol boli Cherry Belle, u nas dost drahe ,kupovane z ebay, premierseeds, tam maju balenia po 1000,2000,3000ks a pod.Nie ako u nas balene po 1grame.
Odpovedať
redkovka je rastlina kratkeho dna, ked je den dlhsi ako 12 hodin ide do kvetu. Su odrody ktore sa deklaruju ako vybiehaju do kvetu neskor, ale to je zalezitost mozno 2 tyzdnov. Treba sadit aj na jesen, v auguste, potom budete mat na jesen chrumkave redkovky, len ich treba vydatne polievat Biele redkovky maju ostrejsiu chut, v lete az neprijemne ostru ale su alternativou, aj ked do kvety vybiehaju tiez
Odpovedať
Ak sa mozem zapojit, ja som este nenasla taku odrodu, ktora by neutekala cez leto do kvetu. Radsej skusit opat koncom leta :)
Odpovedať
Hovori sa, ze redkovka je zelenina kratkeho dna...teda jar a jesen..mne v lete vzisla, ale vobec nedorastla, len vyhukla rovno do kvetu
Odpovedať
@hanka_starka_surova ale vraj su tie letne kultivary
Odpovedať
@zuzik137 dakujem, ktora firma ju ma? semo? nohelgarden? ze v ktorom stojane hladat...
Odpovedať
@tabalugativi tak to neviem. kupujem v hornbachu na jar vzdy do zasoby
Odpovedať
@zuzik137 aha, nevadi, pozriem sa po nej
Odpovedať
@hanka_starka_surova tiez tak viem, ale fakt som sa zo zaujimavosti pozrela v obchode a maju aj take, co sa tvaria celorocne, tak mozno vyskusam ak sa mi uvolni hriadka 🤔
Odpovedať
Overena letna odroda Lada, prave som si pochutnala na pecenej zeleninke a boli tam aj redvicky, este som videla Ester-ale tu nemam odskusanu. Pozor na oznacenie celorocna treba si vsimat cas vysevu :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@evamama dakujem, takze lada sa da aj cez leto
Odpovedať
@tabalugativi áno, da sa, ked je dlho na zahone, tiez niekolko rastliniek ide vybiehat do kvetu, ale ja potom uz vsetky pozbieram. Urcite su aj ine odrody, aj fialova Viola, naozaj treba kuknut dobu vysevu na obale, jasne tam nech su aj letne mesiace. Vela chutnej redkovky želám :-)
Odpovedať
@tabalugativi Ako sa dari redkovke? Mne sa nepodarilo zohnat Ladu, ale v lidli mali celorocne , ozaj vysev aj cez leto, tak som zasiala a tu je vysledok A ak mozem, mam dobru skusenost prikryt vysiate redkovky aj jarne aj neskorsie bielou netkanou textiliou, drzi vlhkejsiu klimu a zabranuje skodcom
Odpovedať
@evamama no zdravotne zalezitosti ma odstavili od zahrady, takze budem teraz uz vysievat len ciernu. Ta sa uz moze nie?
Odpovedať
@tabalugativi prajem najprv vela zdravia :) A áno, čierna sa už teraz vysieva a ako pisala vyššie aj zita19 už v auguste sa znova daju siať aj obyčajné jarné odrody, na niektorých je to označenie celoročné práve preto, že čas výsevu uvádzaju jar a skoru jesen (III-IV, VIII), práve taku kupila dcerka na odporučanie predavačky v lete, tak zasejeme teraz
Odpovedať
@evamama dakujem krasne, hadam uz bude dobre :) Co sa mi stalo tento vikend, niekam som zapotrosila tie semienka ciernej redkovky, musim ist znovu kupit 😒
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?