Pestovanie cibule zo semiačka

Prosím o radu. Chcela by som vysiať cibuľkové semienka do kochlika, neskôr vysadiť do záhrady na hriadku. Cibuľa sadena zo sadzačky mi buď začne hniť alebo vyrastať. Nevydrží ani do januára. Menšie vypestované zo semiačka vydrží v pohode aj do júna. Máte niekto s takýmto pestovaním skúsenosti? Vopred ďakujem za radu.
Odpovedať
Skusili sme to raz, cibula bola pekna ale strasne vela roboty je s tym. Pre sadzacku ti odporucam vysadzat az na prelome aprila az maja, ked zacne rast uz nelietaju minerky a aj neskor dozrieva teda je dlhsie skladovatelna. Ak ti sadzacka vybieha do kvetu znamena to, ze presla jarovizaciou, na to staci par chladnych noci, cim neskor vysadis, tym mensia sanca je, ze ju mraz stihne.
Odpovedať
Aj ja som tento rok kúpila semeno cibule, lebo minulý rok som zasadila sadzačku a zberala som "sadzačku". Myslím tým, že cibuľa skoro vôbec nenarástla, maximálne 1 cm na priemer. Podľa popisu na sáčku sa vysieva priamo na hriadky a keď podrastie tak sa vyjednotí na 5 cm. Riadky sú od seba vzdialené 30 cm. Uvidíme, ako to dopadne.
Odpovedať
Vysievam priamo do pôdy, narastie menšia,ale presne tú výhodu má, že vydrží aj do ďalšej úrody. Zo sadzačky sa mi tiež od januára kazí.
Odpovedať
ja mam tiez radsej tie mensie, ked si varim sama pre seba tak ich skor vyuzijem ako tie velikanske. ale co sa vysadzania tyka drzim sa toho co je napisane na sacku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?