Predpestovanie papriky

Ahojte, pls zaujima ma ako predpestovavate papriky. Vsetko ostatne zvladam, ale papriky sa mi vzdy vytiahnu, alebo padnu, alebo zaseknu na dvoch klicnych listoch a viac nejdu. Co robim zle? Paradajky su vzdy krasne, ale papriky mam proste problem.
Odpovedať
Prvorade je dostatocna teplota pri kliceni 27 - 30°, preto je dobre klicit na radiatore v minisklenickoch. Nesmu pocas klicenia preschnut. Proti padli je dolezite mat vysterilizovany substrat. Proti vytahovaniu maximum svetla a pravidelne otacat. Ja si predpestovavam v raselinovych tabletkach, ktore macam v horucom roztoku lihnohumatu. Normalne trosku lignohumatu clupnem do nadoby, zelejem vriacou vodou, nahadzem tam tabletky a ked voda vychladne tak ich vyberam. Do kazdej dam po jednom semienku papriky, poukladam do minisklenicka a polozim na radiator. Ked vyklicia, tak ich prelozim na okno, ale nie rovno na parapet, ale podkladam aby im nefucalo popod okno na nohy (aj pri kvalitnych oknach popod okno prechadza zima a parapet ako taky je chladnejsi ako okolity vzduch) a kazdy den ich otacam o 180°. Ked vyrasi prvy pravy listok tak ich presadzam do malych sadbovacov. Ked vidim, ze prekorenili sadbovac, presadzam do vacsich sadbovacov a podla pocasia ich vykladam von aby mali co najviac svetla a aj sa zacali otuzovat.
Odpovedať
Ja vysievam tak v polke februára, keď sú dni už dlhšie. Vtedy sa mi tak nevytiahnu. Vysievam do univerzálneho substrátu, kým nevyklíčia, sú prikryté potravinovou fóliou poprepichovanou.Tiež sa mi občas zaseknú, ale vyriešim to krystalonom start ;-)
Odpovedať
@zita19 @littlepony dakujem, no neviem, robim takmer do bodky ako pisete..mozno mam zly substrat...kde kupujete vy?
Odpovedať
@doktorkakvet substrat uplne najlacnejsi aky kupim, ani nie vysevny, proste nabehnam do Hornbachu, vezmem najlacnejsie 10 litrove vreco per pazuch a vec vybavena. Len pouzivam vzdy vysterilizovany v mikrovlnke. A celkom bezne vyhrabem hlinu z vlanajsich truhlikov a po sterilizacii ju pouzijem znova. Ja sa s tym vsetkym moc neobsiram.
Odpovedať
@zita19 ja nemam mikrovlnku 🤔 a raz mi rura smrdela este mesiac po tom ako som tam vypiekla substrat :-D
Odpovedať
@doktorkakvet tak v rure smrdi, to je pravda. V mikrovlnke sa da vypekat v zavretom sacku a odvetravat smrad az vonku
Odpovedať
@doktorkakvet ja substrat kupujem v tescu, hornbachu, kde pride, nejak to tiez neriesim...
Odpovedať
tak to tiez nebudem riesit, kupim kde zrovna bude v akcii
Odpovedať
@zita19 mikrovlnka ma navzdy opustila 😬
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?