Priesady paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte,16.3. som vysadila paradajky,ale sa mi zdajú byť po takmer mesiaci nejaké úbohé. V čom môže byť chyba? Sadím prvý krát,všetko sa učím.Ďakujem za radu.
Odpovedať
@duarde ked sadim von tak potom na plocho teda pod uhlom aby aj so stonky sy vyhodila korene a rajcin mavame tolko ze rozdavam 😂 ale dakujem za rady moze byt ze ich spalilo lebo somi hdala hmed na slnko a boli tam niekolko hodin len ma to prekvapilo robim to takto uz roky a nikdy sa mi to nestalo. Dakujem za rady nech sa dari !!! P.s. cesnak mate krasny 😂
Odpovedať
@zita19 oo radkyna moja dakujem inak ani ine nemam len muskatove doma 😂😂😂😂
Odpovedať
@miggi83 tak sa zaobidu aj bez hnojiva.
Odpovedať
Ahojte,no mne sa tie paradajky nie a nie spamätať. No čo im chýba okrem mojich skúseností?Je mi už z toho smutno,papriky začali pekne rásť,no paradajky sú na nič.
Odpovedať
@lenka9557 skus ich prihnojit hnojivom kristalon start
Odpovedať
Svetlo, teplo a výživa to sú tri základné podmienky rastu, a najmenej v jednom prípade sa stala chyba.Ťažko z tých záberov povedať,ale ak si ich nemala na priamom slnku, tak súhlasím s Netrpezlivou a prihnojil by som ich, ale opatrne, sú ešte malé.
Odpovedať
@netrpezliva @duarde a je hnojivo nevyhnutné?Teda kupenské.Mám v záhrade hnojivo od kravičiek,môžem aj s tým?Cez víkend plánujem vysadiť už paradajky aj papriky do záhrady,len sa bojím že dovtedy neprežijú.A založila som si aj hnojivo zo žihľavy,ale ešte len pár dní je tomu.
Odpovedať
@lenka9557 nepokazis nic ani kupenskym hnojivom, maju aj prirodne rastlinne. Alebo aspon take na listy. V akom substrate su zasadene? Nemas tam vela smutiviek? Oni sa potom v zahradke pozbieraju. Aj si ich otuzovala? Lebo vyzera ze aj slniecko ich trosku osmahlo.
Odpovedať
@netrpezliva v substráte na výsev. Neviem čo sú smutivky 🤦‍♀️🤷‍♀️. Nie neotuzovala som ich.Mám ich iba na parapete.Tak tie fľaky sú od slniečka?
Odpovedať
@lenka9557 ano tie fliacky mozu byt od slniecka, ale to sa stane vacsinou ked ich das von otuzovat. Alebo ak kvapne par kvapiek vody na listky a tie potom posobia ako lupa a takto sa to prejavi, doslova tam vypali do pletiva take skvrny. Smutivky su take drobne musky, ktore byvaju v substrate.
Odpovedať
Za oknom im slniečko určite neublížilo, a s maštaľným hnojivom opatrne sú ešte veľmi malé.Sú za oknom,svetla je tam asi dosť, teplo predpokladám majú, tak už zostáva len ten substrát.Opatrné prihnojiť, a polievať aby nemali veľmi mokro.A otužovať ich po troche tiež budeš musieť, aby neprišli na slnko odrazu. Ale oni sa pozberajú.
Odpovedať
@netrpezliva tak smutivky tam niesú.No potom je to z tej vody,lebo polievam rozprašovačom tak sa mohlo stať že išlo aj na lístky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@duarde ďakujem,skúsim jemne rozrobiť hnojivko a poliať 🙂
Odpovedať
Paradajky to žiaľ neprežili a zlatým klincom je,že neviem zohnať priesady.Včera som skúsila posadiť semiačka priamo do záhonu.Je nejaká šanca že aj vyrastú?
Odpovedať
@lenka9557 nemate predajcov na trznici?
Odpovedať
@miggi83 no tržnica je jediné miesto kde sa neviem dostať... Záhradkárstva aj kvetinárstva sme zbehali,ale tržnica je len doobedu a ja tam neviem ísť.
Odpovedať
@lenka9557 ja som v lidli aj bille videla neda sa ani jednemu clenovi z rodiny?
Odpovedať
@miggi83 to že všetci sú v práci.Skúsime pozrieť v sobotu či sú trhy.Vďaka
Odpovedať
@lenka9557 aj v záhone vyrastú paradajky, už bude teplejšie, ale otázka je kedy bude z nich uroda. Vysevom priamo do pôdy asi v apríli pestujú krickove odrody pre kombajnovy zber profesionálni pestovatelia. A skús pozrieť inzeráty na nete, možno v okolí niekoho nájdeš čo predáva priesady, keď nemohli predávať na trhu, ponúkali aj v inzerátoch. Možno po tejto noci bude viac ľudí zháňať priesady, mňa dcéra nahovorila prikryť vysadené a som rada, ešte aj teraz ,( pár minút pred 8.00 hod) sa v tieni na tráve belie mráz .
Odpovedať
@evamama inzeráty som pozerala a nič. Skúsim ešte či bude niekto na trhu cez víkend. Fakt?Teraz mráz?Ach,to počasie je rok od roka šialenejšie.
Odpovedať
@lenka9557 praveze v sobotu byvaju najvacsie lebo sa spoliehaju na pracujuci lud ze pride nakupit aspon u nas je to tak
Odpovedať
@miggi83 áno,áno.Už máme posadené paradajky,papriky aj uhorky.Len neviem prečo som mala zafixované že u nás (Revúca) v sobotu trh nieje.Taká som rada.Som sa už aj poučila a budúci rok mi hádam paradajky prežijú.Papriky mi dve odkvecli,ale zvyšné sa držia.
Odpovedať
@lenka9557 no vidis, trhy byvaju najviac v sobotu a u nas v okoli streda poprip. stvrtok, ale momentalne je kazdy den u nas niekto. Som rada, ze si zohnala, ja som dala uz do zeme vsetko a este mi ostalo miestocko tak som supla cuketu do kvetinaca a uz ma kolienko vonku, tak snad do 2tyzdnov pojde von. Ja teraz riesim nove sorty rajcin. Som si navyberala 😄 aj bankrot mozem vyhlasit 😄
Odpovedať
@lenka9557 tak super, nech sa im dari
Odpovedať
@netrpezliva rastú pekne.Ale čo ma prekvapilo tak krásne narástli aj paradajky,ktoré som vysadila nedávno rovno do zeme (semiačko). Myslím že stihneme aj pozbierať plody.
Odpovedať
@lenka9557 to fakt? Potom napis ci naozaj stihli zarodit, je to zaujimavy experiment.
Odpovedať
@netrpezliva jasnéee,napíšem.Som zvedavá riadne. Mala som voľný záhon a semiačka,tak prečo neskúsiť.No nie?Ale sa mi zdajú byť hrubšie a pevnejšie ako keď som mala priesady na okne v kelímku.
Odpovedať
@lenka9557 to je super, tak dufam ze naozaj pekne zarodia. Nam raz tak zacali tiez klicit co sme vyhadzovali na taku jednu kopku, ale to bolo koncom leta. Vyrastli tiez pekne silne jedince, len pred zimou to uz bolo neskoro.
Odpovedať
Pokúsil som sa pestovať paradajky doma raz, ale nemal som dosť času a zlyhal som. Teraz chápem niektoré svoje chyby a môžem skúsiť znova, ďakujem.
Odpovedať
@netrpezliva ahoj,no tak môj pokus vyšiel a naše paradajky zasadené zo semiačka rovno do zeme už majú plody 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?