Prvé výsevy do voľnej pôdy

S cim zacinate prosim? Co vysievate prve a kedy? Nemyslim teraz na predpestovanie, to som si uz precitala, ale klasicky vysev na hriadky. Dakujem
Odpovedať
@zaciatocnicka Ako prvé som vysievala trocha hrášku 8. marca
Odpovedať
@zaciatocnicka ja som vysiala v sobotu gulatu mrkvu, v so sa chystam na hrach a cibulu - aj sadzacku aj semienka, redkovku, spenat. salat, mozno aj normalnu mrkvu a petrzlen by som uz.koncom mesiaca planujem vysadit velmi skore zemiaky.
Odpovedať
Uz dva tyzdne mam vysiatu mrkvu a spenat. Kebyze sme aj petrzlen mali kde dat, tak uz je vysiaty aj ten. Dosadila som dalsiu varku cbule stoplovky (prva zimovala na hriadkach) a uz mohli byt vysiate aj redkvicky aby stihli kratke dni. No a tam kde nie je nic vysiate a vysadene uz je vysiate zelene hnojenie
Odpovedať
@zaciatocnicka zasadeny mam uz petrzlen,mrkvu,hrach,redkovku,cuketu a salat.Zajtra planujem cibulu ak stihnem :)
Odpovedať
@karfunka cuketu na volnu hriadku teraz? nezamrzne? 🤔
Odpovedať
@zaciatocnicka na stitku bolo pisane ze tato sa sadi v marci,u nas uz nehlasia mrazy,uvidim co znej bude:) tiez sadim cukety az nejak v aprili,maji.
Odpovedať
@karfunka na stitku sice pisu, ze marec, ale ked pridu mrazy v aprili, alebo nedajboze v maji mas za jednu noc po nej. Staci, ze bude po +5 a uz to nemusi rozdychat. Ten marec by som brala tak pre polohy od Budapesti juznejsie
Odpovedať
@karfunka a co to je za odrodu? nemas uz sacok? 🤔 to by som aj ja vyskusala
Odpovedať
@zaciatocnicka netusim aka odroda to bola, inak bola od babky,2r. po zaruke:) preto mi aj bolo jedno ju zasadit tak skoro,inak by som urcite pockala aj napriek tomu ze pisany bol marec na vysadbu. Cukety co mam svoje semienka (si kazdy rok odkladam z urody) sadim az ked je teplejsie.Este som nesadila tak skoro cuketu.Inak dnes som stihla tu cibulu zasadit,4 druhy som dala:)
Odpovedať
Ja by som mohla tak akurát ryžu :) , u nás je ešte stála veľmi mokrá pôda. A ináč cibuľu sadím okolo 20. marca keď to podmienky dovolia, Prežije aj prípadné májové mrazíky. V záhradníckyh potrebách mi pani predavačka povedala, že Študgartská cibuľa sa dá sadiť dokonca aj na jeseň ako cesnak. Teda jej zima asi až tak nevadí.
Odpovedať
@maphteth no tak to je asi aj stastie, u nas neskutocne sucho, sucho...zem ako prach :-.
Odpovedať
@zaciatocnicka čo bolo, to bolo... :) Terazky sa pre zmenu nedá siať nič, lebo je tak sucho, že sa práši od motyky. a vyhliadky na dážď mizerné :-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
@maphteth no tak ti poslem dazd, konecne trosku prsi vonku a prichadza ta vlaha, na ktoru zahradkari cakali. Tak prajem, nech to dorazi aj k vam ;)
Odpovedať
mrkva, petrzlen, salat, spenat, redkovka, sadzacka, hrach. To su moje prve vysevy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?