Rast chilli

Ahojte, pokúšam sa vypestovať chilli prvý krát - dostala som ako darček. Mám taký problém s ich rastom. Asi pred týždňom som ich presunula k oknu kde majú aj slniečko ale mám pocit že odvtedy nijak nenarástli, pred tým rástli celkom rýchlo. Mám odrody Habanero, Bhut Jolokia, Tabasco a Scott Bonnet. Je možné že majú málo svetla?
Odpovedať
Tiež pestujem chilli,niekedy som skúšal veľa odrôd, teraz som skončil u Habanera Red, pre jeho krásnu arómu...ale to vec gusta,každý ho môže mať iné.K tvojmu problému.Chilli potrebujú viac tepla než obyčajné papriky aké sa u nás pestujú aj voľne.Potom samozrejme svetlo-slnko a dobrá, výživná pôda.Pri okne je predsa len trocha chladnejšie ,čo môže byť príčina,niekedy stačí pár stupňov a rast sa spomalí.Ale nedával by som ich ďalej od okna, to by bolo ešte horšie.Príčina môže byť malý kelímok v ktorom sú zasadené a tým aj málo výživy, čo sa dá čiastočne riešiť prihnojením.A potom zálievka.Chilli nemajú radi sucho, ale takisto neznášajú premokrenie, čo sa môže prejaviť žltnutím a opadom listov.Škoda že si nedala fotto, možno by sa dal lepšie posúdiť stav.A ešte jedno, chilli aj v dobrých podmienkach rastú pomalšie ako bežné papriky.Na fotografii sú moje Habanera Red.Semeno som výsádzal 20.2.Odfotografoval som ich teraz na okne.Majú cca 15cm.
Odpovedať
Pre porovnanie ešte jedno fotto Baraních rohov a Habanera - siate presne ako Habanero, v tej istej zemine, na tom istom mieste...je vidieť podstatný rozdiel.To je to , čo som písal vyššie.
Odpovedať
Inak vítaj, ja som tu tiež skoro nový...
Odpovedať
Profilova fotka
@hukikumuxu bolo by fakt dobre, keby pridas foto ako tie tvoje chilli vyzeraju.
Odpovedať
Foto momentálne nemôžem poslať, no ďakujem za rady, budem sa snažiť 😄 inak kedy ste ich sadili vy? Moje sú ešte malé...😕
Odpovedať
20.2.
Odpovedať
Vlastne áno, prepáčte nevšimla som si.
Odpovedať
Nevadí,ozvi sa ak budeš potrebovať poradiť.Teda ak budem vedieť, a ak nie, tak je nás tu viac, čo ti môžu pomôcť.Držím palce.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
Zdravím vás chlapci chilli je iba paprika majú podobnú DNA takže chilli potrebuje takú istú opateru ako paprika bič ťažké a úplne jednoduché. Aj takú istú výživu alebo bio chémiu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?