Sadenie cibule na jesen

Chcem tento rok dat sadzacku teraz na jesen. Treba speci odrodu na to, alebo moze ist do zeme taka, co mi tento rok nevyrastla nejaka velka?
Odpovedať
@babkazvidieka mala by byt ozimna cibula. Ta co ti moc velka nanarastla na jar pojde do kvetu. Ako nie hned, da sa zjest kym je mlada, ale potom strasne rychlo vytlaci kvet a bude po nej. Ak mys stoplovku, mozes zasadit aj tu, ta by nemala hnat do kvetu, ale ked sa budu teploty striedat nizke, vysoke, tak si pomysli, ze uz prislo dalsie leto a vyzenie do kvetu. V kazdom pripade, par riadkov, ktore zjete na zeleno vysadit mozes.
Odpovedať
@babkazvidieka kup ozimnu, zita ma pravdu, ta tvoja by sla do kvetu, cibula je dvojrocna...
Odpovedať
Pytaj si ozimnu cibulu v obchode, standardne to maju v tych zahradnych centrach
Odpovedať
@babkazvidieka dnes som videla v obchode stoplovku studgardskej, ta sa da vysadzat aj na jesen http://www.zahradnictvoiveta.sk/semen...
Odpovedať
@zita19 ďakujem, už mi nejakú predali v záhradníctve, ale nie som si istá, či je to ono. Najskôr na mňa kukali jak na prízrak, že čo chcem, potom si niečo pošuškali a nakoniec mi dali cibuľu z ktorej neviem ajtak nič vyčítať, lebo jej chýba veškerý štítok a na účtenke je len sadzačka. Tak uvidíme :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
My sme sadili obyčajnú cibuľu na jeseň, kvety sme povylamovali, keď bolo treba a teraz sme vytrhli obrovské cibule :)))
Odpovedať
@veronikakon prepanajana to co je za odrodu? Resp kde byvate? Mochovce?
Odpovedať
@veronikakon Krasna cibulka, aku mate zeminu ? Sadili ste cibule aj predtym klasicky na jar ? Ake boli urody ?
Odpovedať
ďakujeme :)) zeminu mame hlinito-piesocnatu... Predtým sme sadili na jar a úroda bola slabšia, tak sme ju vyskúšali zasadiť na zimu aj s cesnakom a takto pekne narástla :) odroda nie je špeciálna, to bolo čo nám zostalo z min roka - malé cibuľky :) ... Tento rok už budeme musieť cibuľky na sadenie kúpiť :grin::grin:
Odpovedať
@veronikakon tak taku som este nedopestovala
Odpovedať
@veronikakon a ked ste vylamovali kvety nie je vnutri duta?
Odpovedať
@netrpezliva nie, nie je v vnútri dutá :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@veronikakon sranda, mne ked sla do kvetu uz mala vnutri taky duty stol
Odpovedať
No uz sa to blizi, este nemaju v obchodoch, striehnem na sadzacku
Odpovedať
@babkazvidieka ja striehnem na fialovu mrkvu. Vysiala som taku pestrofarebnu zmesku na skusku, za fialovu som dostala veeeelku pochvalu, ze sladka jak cecek. A da sa vysievat aj na jesen :) A sadzacka tiez pojde na zahony.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 fialovu mrkvu som mala vlani od @bioekologic co dava inzeraty aj tu na bazar, bola super! Skus ho oslovit pod inym aktualnym inzeratom https://www.zahrada.sk/market/semena/... a urcite ti posle ked bude mat ;)
Odpovedať
@miselaho vdakaaa :-)
Odpovedať
@zita19 fialova mrkva? Nevyzera to v polievke cudne?
Odpovedať
@babkazvidieka no v hovadzej ano, ale hovazia polievka nie je jediny sposob ako jest mrkvu ;-)
Odpovedať
@zita19 aha :D ja by som sa to asi bala jest :-D
Odpovedať
cervenu cibulu, kapustu sa jest nebojis? ;-) Alebo cviklu
Odpovedať
@zita19 tak to je proste v tom nastaveni, mrkvu jem cele roky jednej farby a fialova je zrazu ina. Rovnako ako tie cierne rajciny, je to divny pocit :)
Odpovedať
@babkazvidieka a vies, ze povodna mrkva bola fialova? To sa len Holandania zblaznili a zacali slachtit oranzovu mrkvu na pocest svojej kralovnej (neviem ktorej ale bolo to niekedy pred 100 rokmi) a tak sa stala oranzova mrkva najprv modnou novinkou, potom ovladla mrkvove trhy. Fialova mrkva obsahuje viac druhov prirodnych druhov rastlinnych farbiv, nielen betakaroten cize je pre nas zdravsia, okrem toho obsahuje viac cukrov Treba hlavu ukecat, ze ta mrkva je taka aka ma byt :-D A este sme mali tohto roku aj zltu mrkvu, taku mierne mrtvolkovu farbu mala, ale zas mala nekonecne mrkvovu chut. Ja to neviem ani opisat ale ta mrkvova chut bola neuveritelna. Ale samozrejme aj normalna oranzova bola, tie farebne boli len experiment. Uspesny :-)
Odpovedať
@zita19 sranda co sa tu clovek nedozvie. Dakujem za zaujimave informacie, pohladam v obchodoch tiez fialovu mrkvu asi :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?