Sadenie zemiakov do slamy/sena

Mate s tym skusenost realnu? Dakujem
Odpovedať
Skusala som do sena, zakazdym ked sa pokosila zahrada som to hadzala na kopku. Potom som posadila zemiaky, fakt nadherne vysli, vnate dokonale...zrazu zacali vadnut - jednoducho sa do toho pustili hrabose, ktore tam mali raj, zo zemiakov nakoniec nebolo nic 😒
Odpovedať
@cickamica no presne toho som sa obaval a preto som sa na to pytal... 😒 ale moja polovicka sa nechce dat odhovorit od experimentu lebo videla nejake fejkove fotky aka je z toho uzasna uroda 😬😕
Odpovedať
Suseda sadila pokusne do takeho toho velkeho balika slamy..chodila okolo toho ako okolo malovaneho vajca, polievala to, sme sa jej vsetci rehotali..az kym to nerozbalila a nevypadli z toho zemiaky krasne ako oci 😄 Ale pravdupovediac ja na to nemam nervy na taketo pokusy. S mojim stastim by sa to cele po..kaslalo
Odpovedať
@salamandrazuza dakujem :) to sadila priamo do toho okruhleho balu? Ako prosim ta? Kde zohnala ten bal a kde ho mala? Vsak to je dost velke. Co potom s tou slamou?
Odpovedať
Nam narastli krasne zemiaky v klietke na kompost, kde vacsinu obsahu tvorila pokosena trava. Nie taka wimbledonska z kosacky s kosom ale prerastena kosena strunovkou. A tie zemiaky ani nevieme ako sa tam dostali, podozrievame vitalne supky @konyk su aj male baly slamy, take kvadre pol metra na meter asi 40 cm vysoke. Do toho velkeho kotuca by ro asi neslo ani napchatEste jeden uspesny experiment z davnych cias: Zemiaky vo vreci. Staci velke silnejsie igelitove vrece. Odstrihnut rohy, nasypat vedro zeme, zrolovat dole a strcit tam krumpel, dva. Ako vnat dorasta, prisypa sa do vreca zahradnicky substrat a dviha sa okraj vreca. Do jesene je vrece plne hliny a zamiakov, Staci len polievat a dosypat.
Odpovedať
@zita19 ty si to skusala s tym vrecom? Mysi do toho nesli? Ide o to ze mame malu zahradu ale polovicka chce skusit pestovat qj zemiaky, tak hladame alternativy, najlepsie osvedcene
Odpovedať
@konyk vyskusaj teda ten balik slamy, daj potom info ako to dopadlo, lebo ja uz som skepticka
Odpovedať
@cickamica asi vyskusam, uvidim co este napise @zita19
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ja som sadil zemiaky do slamy už minulý rok a dosiahol som veľmi dobré výsledky. A nie len zemiaky, ale aj rajčiny a papriku. Tento rok sa chystám to zopakovať. Ak má niekto záujem o radu veľmi rád poradím.
Odpovedať
@konyk mám veľmi dobré skúsenosti. Rád poradím
Odpovedať
@konyk Ahoj, ja som to skúšala jeden rok asi na 10 m2, pekne vyklíčili, potom ich našli slizniaky a bolo po experimente. Podobne ako do vreca sadím do starých vedier - ale iba pár na prirýchlenie - a toto sa mi osvedčilo. Z jedného vedra mám okolo 18 - 20 ks pekných zemiakov. Rekord bol 23 ks.
Odpovedať
@konyk ak máte ešte záujem o skúsenosť so sadením zemiakov do slamy poradím.
Odpovedať
Článok sa načítava...
:) úrodnú zem sa vám obrábať nechce, zasadíte trávu, ale hlúposti skúšať na to vás užije 🤔
Odpovedať
@foox nebud hnusny. Kto uz sa pusti do krumpli v sene, asi pestuje aj ine ako len zastrkovany zahon s borievkami a vicipkany travnik...
Odpovedať
@dezerice no vsak napis nam vsetkym tu co je tajomstvo uspechu, budeme radi :)
Odpovedať
@dezerice Prosím vás a kedy ste začali so sadením ? Treba až po zamrznutých ?
Odpovedať
Ja som skusil tento rok do slamy akurat vcera sme to zasadili tak som veeelmi zvedaví
Odpovedať
@bubak99 daj potom vediet ako sa darilo, ja som strasne zvedava, lebo vsade citam rozne protichodne nazory
Odpovedať
slama ma stala 10€ a zemiaky som mal tak ma to tak vela nestalo a ten kusok pozemku ozeliem. Ale aspon uvidim co a ako ;-)
Odpovedať
@bubak99 jasne, to stoji za pokus. Som zvedava na vysledok ;)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@bubak99 ako sa dari zemakom? ;)
Odpovedať
Zasadil som zlu odrodu tak su celkom biedne sused tie iste sadil do zeme a nema z nich nic
Odpovedať
zozeru to mysi podla mna... @bubak99 aku odrodu teda neodporucas? nech viem comu sa vyhnut
Odpovedať
Mysi nemame mame potkany a tam sa mysi nedrzia. Odrodu no neviem budem pozerat na jar . Moc sa tomu nevyznam ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som to tiež skúšala, myši mali raj, úroda žiaľ nebola žiadna 😬
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?