Vylamujete prvé kvety na priesadách paprík?

Robíte to či nie? Niekto to robí, iní hovoria že blbosť. Úprimne, nikdy som to neriešil ale zaujímalo by ma, kto to robí a prečo.
Odpovedať
Moja skusenost je taka, ze tak ci tak odpadnu. A naco siliť rastlinku... Tak ci tak nie je este dost slnka aby dozreli.
Odpovedať
@matkoo72 a mas taku skusenost pri chilli ci klasikach? Lebo teda nevsimol som si ze by mne odpadli 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
Ja nevylamujem, nevšimla som si, či odpadávajú samé.
Odpovedať
@majstercapko chilli
Odpovedať
neolamujem, castokrat vysadzam papriky aj s paprikami. (paradajky uplne bezneaj s nasadenymi plodmi). V tomto smere to nechavam na prirodu nech sa rozhodne ci maju alebo nemaju dozriet
Odpovedať
Nie nevylamujem, je mi to luto
Odpovedať
@matkoo72 ze by to pri tych chilli bolo dolezitejsie? 🤔
Odpovedať
Dakujem za vsetky nazory, tak to asi teda na klasickych paprikach necham tak
Odpovedať
@majstercapko Niektore chilli, specialne stiplavejsie odrody, su citlivejsie a narocnejsie na pestovanie nez jalapeno alebo tabasco. Aj sa sadia o nieco skor. Ale treba asi vyskusat a podelit sa s vysledkami :-)
Odpovedať
@matkoo72 hej mám aj také cvične
Odpovedať
Nie nerobim to
Odpovedať
Ja som citala ze sa to robi len na velkoplodych odrodach, na tych co bezne pestujeme na poliach to nema vyznam. Dokonca niekde v minulosti som pozerala aj taky blog kde to chalan porovnaval a nemal rozdiel v urode. Uz to ale neviem dohladat 🤔
Odpovedať
Článok sa načítava...
To som v živote ani nepočula že by sa to malo robiť 🤔
Odpovedať
Na čo to má byť dobré?
Odpovedať
@sialenasisa no vsak ja neviem, preto sa tu dotazujem. Udajne potom nahodi viac plodov, tak by ma zaujimalo kto to skusal a ake boli vysledky.
Odpovedať
@majstercapko ako moze nahodit viac plodov ked sa jej orvu kvety? Ja som rada ak polovicka kvetov dojde do plodu, nie to aby som ich este oskubavala. 😒
Odpovedať
@majstercapko to je podla mna blbost 🤔
Odpovedať
@zita19 no neviem ci to popisem nejak zrozumitelne. Ale nieco v zmysle ze ak das prec prvy kvet, nebude sa nan sustredit. Udajne ma tendenciu tlacit vsetku energiu do prveho plodu ktory je potom velky na ukor ostatnych. Ak das prec prvy kvet tak ostatne sa budu vyvijat rovnakym tempom a nebudu si vzajomne konkurovat. Mne to na jednej strane pripada ako logicka uvaha ale na druhej ako totalna blbost robit nieco takto proti prirode
Odpovedať
@majstercapko no mne asi tiez tak podobne ;-)
Odpovedať
To je také divné zasahovanie do prírody 🤔
Odpovedať
Tak já většinou pěstuji tzv. kozí rohy na zavařování. Protože nemám zájem o prvních pár plodů (chci hodně plodů najednou) tak při výsadbě vyštipuji všechny nasazené květy a také malé plody. Pochopitelně rostlina potom rychleji roste, protože všechna energie se soustřeďuje na růst a ne na dozrávání plodů. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 takze predsa to ma vyznam? Skusali ste uz porovnavat ze jednu rastlinu nechat tak a na druhej vylamovat?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?