Vysevy petrzlenu

Prosim poradite ako vysievate petrzlen? Kedy, teplota, hlbka, zem. Nedari sa. Aj ked vzide tak potom je nijaky, chaby. Cim to prihnojit, ak hnojit? Ako predpripravit podu? Vysevne pasy tiez nic moc. Alebo su nakoniec lepsie?
Odpovedať
Priznám sa, ani mne sa petržlen nejako extra nedarí, ale posledné 2 roky som ho siala hneď ako to bolo možné - začiatkom marca. Pôdu máme piesočnatú, tak som pridala kompost, hlboko porýľovala, vytvorila som hroble ako pri zemiakoch, nechala uľahnúť cca 14 dní a zasiala semienka. Aby sa mi nevytvoril prísušok, kým petržlen vzíde, tak som semienka zasypala ľahkým substrátom, ktorý sa po daždi na slnku nespečie - normálny univerzálny substrát. Po týchto opatreniach petržlen vzišiel uspokojivo, ale pretože bolo horúce a suché leto, korene boli krátke a rozdvojené napriek pravidelnej zálievke. Takže asi tak...
Odpovedať
Petrzlen by sa nemal hnojit cerstvou organickou hmotou Petrzlen ako taky klici velmi dlho a zo vsetkych mrkvovitých ma v obale semena najviac inhibítorov klicenia, ktore sa musia vyplavit a az tak zacne klicit. Takze petrzlen udrziavat vlhky po cely cas kym nevyklici, je dobre zachytit jarnu vlahu, takze vysievat cim skor. Nam sa osvedcili jesenne vysevy, ked sa nasialo na jesen alebo zaciatkom zimy, riadky sa zasypali pieskom a ostali tak az do jari. Nie tak davno sa predavali "preplachovane" semena, tie klicili velmi dobre ale uz som ich davno nevidela
Odpovedať
mne sa osvedcilo aj vzhladom na kvalitu semien pomiesat aj 3 odrody semienok a aspon niektore vzisli, a tiez sa pripajam k rade siat co najskor na jar
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa s petrzlenom tiez velmi nedari posledne roky :( Skusim tuto fintu, ze pomiesat semienka 🤔
Odpovedať
zeny, nasla som ten predkliceny, len treba ist presne podla navodu https://www.sedos.sk/katalog/action/p... Alebo skuste pastrnak. Viem, nie je to to prave co sa aromy tyka, ale v obchodoch aj tak predavaju vacsinou pastrnak a nikomu to nevadi.
Odpovedať
@zita19 vies co, pastrnak mne nechuti a robi mi hrozne popaleniny na rukach. Tento predkliceny vyzera dost dobre, asi vyskusam, dakujem
Odpovedať
@maphteth @evamama dakujem, tak skusim aj pomiesat semienka, aj skoro na jar vysievat, aj kupit ten predkliceny...a zahrnut len substratom :D snad nieco z toho zaberie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?