Začiatočník v záhrade - permakultúra - sesterské pestovanie plodín

Ahojte, Tento rok začínam so záhradou a tak si vravím, prečo si poriadne nepreštudovat ako čo s čím pestovať ,aby rastlinky jedna druhej pomáhali , podporovali sa, k tomu vysádzať bylinky ako prírodný repelent a zároveň skvalitňovač pôdy ,ale už mám toho vyše hlavy ,potrebujem pomôcť . Začala som si dokonca vytvárať osevny plán ,ale akosi sa v tom strácam . Je to niekto ochotný pomôcť mi pri plánovaní osevneho plánu ? Chcem mať záhradku ak sa dá ,bez chemických postrekov , viem že bio už asi nebude bio ,ale chcem sa k tomu aspoň priblížiť . Poprípade niekto , kto má permakulturne zmýšľanie :grin: dakujem
Odpovedať
kukni na web www.akosadit.sk tam ti spravi osevny plan aplikacia
Odpovedať
Ja som si kúpil knižku od Hanky Sekulovej...Darujme si zdravie z vlastnej záhrady...v tej knihe je popísané všetko od permakultury cez chov sliepok po záhradné jazierko...hlavne sa mi páči že celá kniha je založená na jej postrehoch, vychytavkach a skúsenostiach...skús možno ti pomôže...
Odpovedať
@seydellman na YouTube sú od nej aj krátke videá - Prírodná jedlá záhrada.
Odpovedať
Ďakujem za typy, od hanky som pozerala videá a plánujem si kúpiť aj knižky , aj mňa zaujali, sú aj veľmi pekne spracované . Snáď sa zadari :grin:
Odpovedať
@patulka1504 odporucam knihu od Seppa Holzera a mnohe zahranicne. Mna Hana sklamala velmi svojim pristupom a spravanim. Dalej to nebudem rozmazavat, ale tuto osobu ja nemusim, ani jej nazory...
Odpovedať
@patulka1504 inak aj na tejto stranke najdes dobre clanky https://www.zahrada.sk/magazine/symbi... , potom je tu niekde aj tabulka vhodnych kombinacii, je tu zelene hnojenie ktore robim od kedy som si tu precitala. A dokonca sa daju najist aj recepty na prirodne postreky
Odpovedať
@framboise1 ďakujem za typ, aj si skúšala tie postreky ? alebo ci pomáhajú ,,repelenty,, pri plodinách? napr aksamietnica, šalvia, nechtík , materina dúška?
Odpovedať
Tych permakulturnych publikacii je dost, su aj skupiny na facebooku. Ale podla mna staci dobry sedliacky rozum, pozriet si vhodne kombinacie na vysadbu a robit tak. Zas nemusi to byt permakultura jak lusk, hlavne nech to nie su monokultury. Drzim palce
Odpovedať
@patulka1504 aksamietnice sa mi osvedcili, ale tie zas miluju a zeru vo velkom slimaky
Odpovedať
@patulka1504 dusku mam na zahradke, ale nemam pocit ze by fungovala ako repelent
Odpovedať
Planik na záhradku už mám , som veľmi zvedavá ako to dopadne :rofl::rofl: na slimáky sú vraj dobre také biele granulky ,ktoré vraj papaju len slimáky a ktoré v nich naboptnaju a pomru. Tak neviem ... Poskusam a uvidím
Odpovedať
Profilova fotka
@patulka1504 ahoj, aj toto by ti mohlo pomôcť pri plánovaní permahriadky: https://www.zahrada.sk/magazine/keby-...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@miselaho áno to už mám prečítané , ďakujem 😉
Odpovedať
Mám osobnú skúsenosť z bazalkou a aksamietnicami medzi paradajkami. Vzájomne sa podporujú. Bazalka a aksamietnice sú tu omnoho väčšie a bohatšie ako tie, ktoré mám posadené v bylinkovom alebo kvetinovom záhone. Taktiež sadím aksamietnice pod ovocné stromy a vyzerá to veľmi zaujímavo.
Odpovedať
@gajaranka ďakujem za tip , určite vyskúšam 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?