Zalozenie zahrady

Ahojte, viete mi poradit prosim, ako zalozit zahradu na mieste, kde sa uz roky nic nepestovalo? Je uplne zatravneny. Mam to skopat z vrchu, tu travu s korenmi vyhodit, alebo sa to moze zaorat? Bojim sa, aby mi to na jar nezavadzalo pri uprave pody na hriadky, alebo aby niektore travy nezacali rast, ked sa zaoru. Zakladali ste to niekto tak? Dakujem :)
Odpovedať
Najlepsie zaorat tak ako je. Ta trava aj burina co tam teraz rastie bude aj uzitocna, lebo pode poskytne dolezity humus ked ju zaoriete. Je uplne zbytocne sa pokusat to teraz odburinit. Buriny sa aj tak nikdy nezbavite, mozte ju len eliminovat na unosnu mieru. Na jar pri priprave hriadok vytrhate a vytahate korene trvacich burin a ak budete pravidelne okopavat a vyplievat tak jej bude reltivne menej.
Odpovedať
@zita19 dakujem za radu. Asi to zorieme tak na hlbsie. Bala som sa, ze to na rozklad potrebuje dlhsi cas a kedze to ideme zorat pred zimou a na jar sadit, ze to este nebude ok.
Odpovedať
@vikusjk tak sice sa to celkom nerozlozi, ale uz to bude v pode. Na jar a cez leto sa to to dazdovky a bakterie postaraju
Odpovedať
@vikusjk my sme normal porylovali zelenu luku, trsmi dole...a na jar sadili, dokonca to bol najuspesnejsi rok ten prvy na takto zrylovanej oddychnutej pode. Trava vyborne posluzila ako zelene hnojivo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?