Zeleninová záhrada vedľa buxusu

Ahojte,môžem umiestniť zeleninovú záhradu hneď vedľa živého plotu (buxus)? Nebude to mať nejaký vplyv na zeleninu?Ďakujem
Odpovedať
my to u nas mame oddelene v okoli vyvysenych zahonov mam len stolove stromky - hrusky slivky jablcko a ribezle. buxusy su pravdu povediac na opacnej strane pozemku
Odpovedať
@hracikovie no práve neviem čo s tým.Budem musieť asi buxus vykopať,nič iné mi neostáva.Je vysadený po celej dĺžke plotu a iba tam viem umiestniť záhradku,keď nechcem aby sa deti hrali medzi fazuľou 😉🙃
Odpovedať
@lenka9557 preco by mal byt buxus problemom pre zeleninu? Kym ju netieni, tak nie je ani najmensi problem. Ale pre zeleninu by bolo jedno co ju tieni. Niektora dokonca v tieni lepsie prosperuje, napriklad karfiol, brokolica, vacsina kapustovitych rastie dobre aj v tieni. Papriky, paradajky potrebuju slnko, tie by som do tiena nedavala, ale korenova zelenina nam roky rastie v polotieni pod stromami a uplne v pohode.
Odpovedať
@zita19 nerozumiem sa tomu,tak preto sa pýtam skúsenejších.Vŕtalo mi to v hlave,pretože raz mi sused povedal že tuje by sa nemali k zelenine,tak pre istotu som sa spýtala aj na buxus.Ďakujem veľmi pekne 😊😄
Odpovedať
@lenka9557 ani tuje nie su problem, pokial ta zelenina nerastie rovno pod nimi.
Odpovedať
Mali sme aj my, absolutne nic sa zeleninke nestalo, netreba sa toho bat rozhodne🙂 Ale tak ono sa to zakazdym da nejakym sposobom oddelit aspon trosku, aby to teda nebolo uplne blizko pri sebe.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?