Zemiaky

Profilova fotka
prosím poradte, kde kupujete zemiaky na sadbu ? Chceli by sme Anuschku ale nevieme zohnať. Akú odrodu sadíte a je dobrá ? Díky za typ. :)
Odpovedať
@jurenikova vies co ja sadim malo a kupim vzdy v obi alebo hornbachu sadbove zemiaky, jedno vrecko. Na odrodu ani nekukam, lebo nie su na uskladnenie, ale skor na priamy konzum
Odpovedať
Profilova fotka
tiez sa pridavam k @frflos tie z obi mam uz nejaky ten rok vyskusane a zatial som s nimi nijake problemy nemal
Odpovedať
Mne sa páči LAURA - poloskorá ružová odroda so žltou dužinou, typ B. Kúpili sme od miestneho pestovateľa na jeseň na uskladnenie a na jeho radu sme z nich vybrali menšie kusy o odložili na sadbu. Sú veľmi chutné a nesčernejú ani keď sú dlhšiu dobu ošúpané. Takto som získala aj odrodu ANTÓNIA - žlté zemiaky typ C.
Odpovedať
@jurenikova tu si sa neskusala pytat? https://www.sadbovezemiaky.sk/odrody/...
Odpovedať
@maphteth Iba sa chcem opraviť, ANTÓNIA sú typ A - šalátové.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ano skúšala ale chceme len 10 kg a doprava je 7 €, to sa mi zdá veľa , tak zisťujem iné možnosti. Ale dik :)
Odpovedať
Profilova fotka
@frflos a nevieš aká je to odroda tie z OBI ? My by sme chceli skoré, lebo sadíme dvakrát po sebe a tie Anuschky sa nám osvedčili.
Odpovedať
@jurenikova jaj, tak potom nic. Odkial si? Lebo v Kosiciach predava sadbove aj Osivex v starej sladovni
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Viničné pri Pezinku :) takže nič. By ma zaujímali tie z OBI aká je to odroda 🤔 Tak dúfam, že niekto napíše, čo ich kupoval. Sme si stále mysleli že je ešte skoro, ale v jednom čo sem vozili už majú vypredané :-(
Odpovedať
@jurenikova jej, Vinicne od vas bol stryco Marcin (Milan Mlsna) To mas do Kosic fakt daleko
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 hej to mám :-D
Odpovedať
@jurenikova veru neviem, ale ked budem kupovat tak odfotim
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jurenikova dnes som bola v Bernolakove - Zahradkarstvo Drab a videla som tam aj Anuschu. Boli to take vrecka asi 5 kg. To nemas az tak daleko.
Odpovedať
Profilova fotka
@cina1 fuha no už sme kúpili. Objednali sme a vyšli nás pekelne draho 😬
Odpovedať
tak už sú v zemi. Bella rosa, agria, monte carlo. Neni nad to keď sú z krku :-p
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?