Ako uskladňujete kôpor?

Nejaké tipy? Mám ho veľa, mrazila som, ale mám pocit že v mraze stráca silu. Ako ho uskladňujete vy?
Odpovedať
@littlepony ja mrazim, suseda dava do octu tusim 😬
Odpovedať
Tiež mrazím, ešte mám aj z roku 2015 a vonia 😉 Kupujem tie špeci mraziace sáčky 🤔 Možno preto
Odpovedať
roky mrazime a nebol problem..da sa to aj nejak zasterilizovat, ale postup neviem
Odpovedať
@tabalugativi do octu? a to potom ako pouziva? @chillichilli moze to byt tym sackom, to mas pravdu 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
mrazim a je v pohode...a v ladničke v alobale alebo v uzavretej nadobe vydrží dlho  .... :-)
Odpovedať
No vidis, vsetci mrazime, tak nevymyslaj a kup tie uzavrete sacky zipsovacie 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony tie sáčky sú dobré, používam aj zaváračku sáčkov či fólií, kúpila som v Lidli a je to super. Minule som podľa tuším popisu @lubicabystrica robila predmrazené drobné ovocie a potom zasáčkovala a fakt sa to nelepí a gúločky ríbezlí nie sú ako obvykle v kope, ale pekne oddelené a to samé černice, je to paráda.A ako robíme s kôprom u nás? Tak ako temer všetci tu mrazíme do sáčkov, ale aj nakladáme a solíme.Ako na to:Zaváraný kôpor:Nálev: 1 dl vody, 0,9 l octa, 40 g soli. Nálev prevariť a vychladeným zaliať naplnené sklenice nakrájaným kôprom (nie veľmi malé kúsky), zavíčkovať a uschovať. Niekto ešte pridáva troška cukru a je to sladkokyslý nálev, ale to podľa chuti, také nerobíme. Je z toho dobrá kôprovka v zime, mňááám s parenou knedľou 😛Kôpor v soli:1 kg kôpru, 200-300 g soli, všetko premiešať, dať do skleníc a navrch posypať soľou. U nás nedávame potom na sklenice viečka, ale zakryjeme celofánom a zagumičkujeme. Takto robím aj zelerovú vňaťku.
Odpovedať
@littlepony aj to tym sackom je 😉 vyskusaj
Odpovedať
@zahradnica hmm ale ja do koprovky vobec nedavam ocot, nebude to potom vadit? nesmrdi to moc octom? Lebo ja ocot v domacnosti velmi nepouzivam 🤔
Odpovedať
@zahradnica a to v soli na co pouzivas? Nie je to vela soli? 🤔 Si to neviem predstavit celkom...
Odpovedať
@lubicabystrica mne v chladnicke cerstvy vzdy zhnije do tyzdna 😕
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony mne vydrží dlho, len musi byť zabalený v alobale, alebo v uzavretej nadobe...ale istota je mrazak :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@littlepony to netusim ako je to s tym octom, skus vygooglit
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony  tiez veľmi nedávam ocot, ale na čistenie odpadu spolu so sódou bikarbónou hej 😉😉😉 Proste vymačkáš kôpor a použiješ. S tým si starosti nerobím. Nie je čerstvý, ale je chutný, potom ten mrazený. Kôpor so soľou, tak ten používam na dochutenie, kde treba, šaláty, polievky, proste kde sa mi hodí a keď nie je nič iné zelené po ruke,
Odpovedať
@zahradnica ze na cistenie odpadu 😂 aj s koprom? Dodava tomu vonu ci aku ma funkciu? 😂
Odpovedať
@lubicabystrica skusila som kupit tie speci sakle a dala do mrazu tak uvidim ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony v mrazaku som zatial mala v pohode...je voňavý...ok :-)
Odpovedať
@lubicabystrica vidis a mne tam uplne vycichol...ale je mozne ze to bolo tym obyc sackom. Inak niekto mi radil nasekat a zamrazit priamo v kockach ladu. Mozno este to vyskusam 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony treba kupiť mraziace sáčky...su ine ako tie desiatove...a hrubšie...ak su tenke, davam dva....zatial som všetky byliny mala OK...ešte teraz mam niektore z min. roku a su stale voňave a pekne farbou..ak kôpor....jasne že zamrazim všetko opäť nove....:-)
Odpovedať
@lubicabystrica už budem vedieť, ďakujem 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony rado sa stalo 🙂 ale kľudne vyskúšaj aj iné spôsoby 🙂 ten ľad nie je zlý, aj ked asi pracny 🙂 ja ked obvaram zeleninu a robim si miešanu do mrazaku, vývar tiež mrazím na kocky a dávam do omáčok polievok 🙂 kocky držím v sáčkoch 🙂 a skúšala som aj na drobno nasekať byliny - aj kôpor a zaliať olivovým olejom, držím v chladničke a používam všade kde sa hodi...olej je voňavý po bylinách 🙂
Odpovedať
@littlepony odporucam kupit zipsovacie sacky, ale take malicke, jednoporciove. V SEVTe ich maju stovku za par drobnych. Rozne velkosti od takych na lyzicku caju az po take ze do nich strcis pol sliepky 😄😄Nie su sice take silne ako tie speci zipsove sacky do mrazaka, ale v pohode posluzia. Ja sice kopor nemusim, jediny sposob ako u mne prejde je koprovka, ale ostatne bylinky ano, takze mrazim take jednoporciove davky zi vsetkeho a tie drzim vo velkych zpsovacich sackoch aby sa nepresierali hore dole po mrazaku. Treba kupit niekolko velkosti, strcit do kredenca, az ked ich budes mat doma, zistis na co vsetko sa zidu. Skladujem v nich kadeco. Od otvorenych sackov s korenim, cez nausnice a ine cinglatka, gumicky do vlasov, ked sa ide z domu az po skrutky a maticky
Odpovedať
@zita19 ha a presne uz x krat som si hovorila, ze musim take sacky zohnat...takze sevt hovoris? Pojdem tam, dakujem 😉
Odpovedať
@lubicabystrica ano tie vonave oleje som jeden cas robila, len nejak mi dosla fantazia, kam ich davat 😒
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony používam kdekolvek - do polievok , omáčok, na mäso pečene, dusene...ryby...do placiek...praženíc...vyhodou je, že je to už hotove....
Odpovedať
@lubicabystrica vyskúšam teda :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?