Marhuľa - aký postrek?

Zdravím záhradkári, prosím o radu, vyzerá ze marhule u svokra napadla nejaká choroba. Lístia je pomenej, farba sa mení do žlta. Vosky som sem tam nasiel ale veľa ich nebolo. Neviete co to môže byť? Pripájam pár foto
Odpovedať
obavam sa, ze je to monilioza, ale aj appoplexia, ktora moze skoncit porazkou marhule https://www.rno.sk/nahle-odumieranie-... Na postreky je uz teraz neskoro
Odpovedať
@jano_fk mne prídu ošlahnuté mrazom, hlavne keď píšeš, že to postihlo viaceré naraz. Inak môže mať pravdu aj @zita19
Odpovedať
@jano_fk Vyzera ze je tam dost sucho strom pri tvorbe listov a uz aj plodov potrebuje vlahu.Polial by som ho a ostatne nechal na najvyssieho :) Mozno ju trocha oslahol mraz
Odpovedať
Mrazom neviem, skôr nie, je to tepla oblast a už dlhšie tam nemrzlo. To odumieranie ci tam je budem sledovať. A sucho tam bude mat určite nejaký vplyv, včera sme ich dobre poliali. Uvidíme ako sa to bude vyvíjať ďalej
Odpovedať
@jano_fk Rozkliknutim miesta ti ukaze teploty za posl tyzden. http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=mete... Tu dokonca niekolko mesiacov ci rokov dozadu https://www.accuweather.com/sk/sk/bra...
Odpovedať
@jano_fk co je dobre poliali? Pri vzrastlych stromoch potrebujes dostat vodu do hlbky minimalne pol metra a hlbsie po ovode koruny (nie ku kmenu) kde uz su vlasocnicove korienky, ktore vedia prijat vodu. Na to ako je teraz sucho to znamena nechat niekokokrat za sebou vykvapkat aj 100 litrov vody ku kazdemu stromu. Za potom je zalievka dostatocna
Odpovedať
@jano_fk urcite ju popolievaj, je brutalne sucho. Neviem z akej oblasti si, ale zahradkarom na zahori odchadzaju stromy uz co je tak sucho :(
Odpovedať
Je to na juhu pri Komárne. Svokor zvykne polievať raz za týždeň ak je sucho, na tejto záhrade nie je voda tak ju musí doviesť. No a polieva rovno ku kmenu cca 20 litrov... Sú to veľké stromy, čiže je to malo a mal by po obvode Dakujem za info, budem mu volat😉
Odpovedať
Ako odchádzajú, vyschli?
Odpovedať
@jano_fk 16.4.2019 bol v Komarne mrazik , cize asi ich to trocha oslahlo.
Odpovedať
vyzera ze tie stromy sa z toho dostali, dufam ze aj na zahori lepsie
Odpovedať
Pekne stromy ,dobra nasada plodov,radost pozerat.V dobrej lokalite sa skratka marhuliam dari.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravim všetkých, pridam sa k diskusií lebo potreboval by som tiež pomoc s marhuľami. Táto marhuľa sa ešte môže podľa Vás zachrániť? A keď áno tak ako? Ďakujem
Odpovedať
@luubi1 hm, to len tento rok tak vyrasila?
Odpovedať
@spuchlina ano len tento rok, minulý rok všetko v poriadku, listy boli zelene vsetko ok teraz vidno na obrazku, ani kvety nemala
Odpovedať
Moja velkopavlovická má to isté 2. rok. Minulý rok sa z chuťovo špičkovej marhule zmenili na nejedlé. Nepomohol ani širokospektrálny insekticín ani fungicíd. Ak neprídem na to čo jej je bude musieť ísť von 😞 .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@luubi1 netrafil ju slak? Marhule su take citlive...alebo nepostrekoval niekto v okoli herbicidom? Casto takto reaguju rastliny na to
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?