Zelená pôda

Caute všetci. Začnem tým že som zrelý nováčik ale nadšenec. Objavila sa zelana pôda na povrchu a neviem čo s nou a ci sa vôbec bat. Ak ma niekto nejakú užitočnú radu tak ďakujem vopred, PS: je to môj prvý rok, ale dúfam že nie posledný.
Odpovedať
@michalmisko ja tam nic zelene nevidim :) Ale mas to vydatne popolievane teda, mozno ubrat vlhkost ;)
Odpovedať
@michalmisko sice ani ja nic zelene nevidim ale mozne su dve priciny. Riasy alebo machy. Jedno aj druhe sa mnozi v premokrenej zlahnutej pode. Staci podu prevzdusnit okopávkou, zaviest primerany rezim zalievky (aj ked v tomto monzune je poda premokrena z dazda). Machy prosperuju v kyslych pôdach ak si pouzil na vysadbu neodkysleny raselinovy substrat, tak tam nasli vhodne podmienky. Ak sa mach vyskytuje na zahonoch staci aplikovat dolomiticky vapenec na zvysenie pH pody. Riasy vykapu hned ako bude suchsie. Ale vo vseobecnosti to nie je ziadny skodlivy cinitel, len priznak toho, ze nieco v agrotechnike nie je v poriadku a riesenie je velmi jednoduche a to, udrziavat podu kypru. najlepsia kamaratka zahradkara, motyka, toto vyriesi rychlo a ucinne
Odpovedať
Áno, bolo tam veľmi vlhko a zalieval som každý večer keď som došiel z práce. Zelená už nevidno lebo všetko som presadil a starý hlinu zneškodnil. Uvidím dnes ako to bude a ci sa ten mach vrátil naspäť, začal som vetrat cez deň plus okná sú otvorené aj v noci
Odpovedať
Je to tu opäť, pridavam aj fotku vid.
Odpovedať
@michalmisko v tom kvetinaci je mach. Neviem aku zeminu si tam dal, ale vyzera dost divne a este aj mokra. Na toto pomoze len prevzdusnovat podu, obmedzit zalievku, pripadne toto co tam mas premiesat s ńejakym lahsim substratom.
Odpovedať
to je isto mach, kde si vzal prosim ta tu zeminu? vyzera ako keby si ju znejakeho rybnika bol vytiahol
Odpovedať
Kúpené, v B&Q, dokonca mi ju odporučili. Tak že môžem všetko presadiť však?
Odpovedať
@michalmisko ta poda moze byt v poriadku, to ty si s najvacsou pravdepodobnostou z toho spravil mociar. Mal by si presadit, lebo v trvalo premokrenej pode odchadzaju korene, pokial sa akurat nejedna o mociarnu rastlinu. A do buducnosti zvazit intenzitu zalievky.
Odpovedať
Jop, myslím že je to uzavreté, pokazil som to ja tým zalievanim. Presadene je už všetko.
Odpovedať
@michalmisko nerob si z toho nic. Kazdy nejak zacinal. Casom sa naucis. Nieco na vlastnych chybach, nieco sa dozvies len tak mimochodom, nieco sa dozvies ak sa spytas ;-) Este z teba bude zahradkar, netreba sa nechat znechutit prvym neuspechom. Len tak mimochodom, kde si dal tu zelenu zeminu? Lebo kludne mohla skoncit hocikde na hriadke, v komposte. Dufam, ze neskoncila v smetniku
Odpovedať
Profilova fotka
ja tiež nevidím nejakú zelenú ale môže to byť aj kvôli tomu, že to máš moc preliate, teraz prší takže kľudne vynechaj polievanie aj na pár dní :)
Odpovedať
Podotýkam že toto je môj menší sklenik, a bývam v Anglicku, ale ako vidíte darí sa mi vypestovať toto všetko čo vid na fotkách, všetko je v poriadku už a teším sa na úrodu. Od ďalší rok trošku pritvrdim a skúsim rozšíriť moje impérium.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@michalmisko nevidime :D si nepridal foto
Odpovedať
@cickamica ale vidíme. Vsak vsade v pozadi je igelit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
podla mna to bude preto, lebo je to proste preliate. netreba polievat pokial prsi. mas to tam len mach
Odpovedať
ak pestuješ v Anglicku máš obrovsú výhodu - mierna klima, dostatok prirodzenej vlahy, zeleninka bude krehká a šťavnatá. Ja pozerám programy o varení, kde si kuchári z GB pestujú vlasnú zeleninu a iba tíško závidím, aké majú krásne záhradky. Radosť pozerať. Prajem veľa zdaru a trpezlivosti. ;-)
Odpovedať
@maphteth no niečo by ste mi potom mohli poradit alebo podelit sa. Určite rád prijmem nejaký challenge a podelim sa z výsledkom...ako vravím je to môj prvý rok ale sakra si to užívam
Odpovedať
@michalmisko radi poradime, ked si nebudes isty, pytaj sa
Odpovedať
@michalmisko neboj sa my sme tiez amateri, no zakazdym s manzelom ideme so strachom do zahrady
Odpovedať
machy v mokrej pode :) Trosku menej polievaj a bude to ok
Odpovedať
treba to len nechat trocha vysusit a on usne a bude sa ti dat aj v pohode vyzbierat
Odpovedať
Zatiaľ to vyzerá super
Odpovedať
A v noci takto
Odpovedať
@michalmisko v noci super :D ;)
Odpovedať
Pekna praca len ta noc no neviem, ci sa da ta tma aj nejako komentovat
Odpovedať
@veroniqua112 ale veď to len stačí pozrieť a vžiť sa, na telefóne to moc nie je také OK
Odpovedať
Nice :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?