Ficus lyrata - opadali listy

Profilova fotka
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na môj ficus. Dnes mu opadali všetky listy. Nevidím na nich žiadnu zmenu, všetky sú krásne zelené. Polievam každé dva týždne ale zemina mi príde stále vlhká. Nie je umiestnený v prievane ani pri okne. Chcem sa spýtať čo mám robiť, pripadne čo robím zle. Mám ho doma asi mesiac a pol.
Odpovedať
Jednoznacne je preliaty. Vybrat z toho obalu na kvetinac, nechat dokladne preschnut podu, potom presadit do noveho substratu a nasledne polievat ovela menej. Ak ma byt v obale ne kvetinac, podsypat kvetinac vrstvou strku alebo keramzitu aby nikdy nestal vo vode, aj ked ho nahodou prelejes
Odpovedať
@simona_moncolova dobrý deň aj ja mám tento Ficus keď som si ho kupovala študoval som si o nom na internete. Písali že nemá rad ani priame slnko a odpadávanie listov môže byt spôsobené preliatím kvetu ak máte zeminu stále vlhkú myslím si že máte zlu drenáž skúste ho presadiť ja mám môj dokonca v rohu pri skrini kde som sa bála že sa mu nebude dariť a už mi klíčia aj dva nové lístky 😉
Odpovedať
@nikolajur96 ja mam jeden ficus dokonca priamo na okne postaveny, taky mensi a je mu tam dobre. To som bola uz akoze zufala, ze kam s nim, lebo nikde sa mu nedalo. A akoze toto vobec nesedi na odporucania, kde by mal byt umiestneny, ale tak co 🙂
Odpovedať
ale je zaujimave, ze listy vyzeraju v poriadku na to, ze len tak opadli
Odpovedať
tiez som ho kedysi mala a dopadol presne takto isto, no uz sa mi ho neporadilo zachranit a odtedy som si uz druhy nezadovazila
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?