Ako pestovať hurmikaki

Ahojte, chcem si kúpiť a zasadiť hurmikaki. Akú odrodu odporúčate? Ak pestujete, viete mi napísať, kedy stromček začne rodiť? A akú starostlivosť si vyžaduje? Ďakujem
Odpovedať
Tých odrôd je veľa, tiež sa poteším osobným skúsenostiam 😉 :P
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@turanga_leela Tak odporucam koli chladu odrody krizencov D.kaki x D.virginiana, alebo cisto odrody D.virginiana. Vsetko ostatne je o osobnych preferenciach, pretoze druhov pestovatelnych u nas je dost vela. Tuto zimu kaki na virzinke zmrzlo po piatich rokoch skoro az na podpnik, krizenci v pohode. Okres BB.
Odpovedať
@snow1 dakujem za radu. Mas aj nejaky overeny eshop co by si mohol odporucit?
Odpovedať
@snow1 a este otazka - vyzaduje si stromcek aj nejaky rez a tvarovanie?
Odpovedať
@turanga_leela poslal som spravu any som tu nerobil nejaku reklamu
Odpovedať
Profilova fotka
@snow1 možem aj ja poprosiť správu na eShop na kaki? Dik
Odpovedať
@snow1 ďakujem, ale myslím že dobrá a overená stránka nie je problém a potešila by viacerých, takže to kľudne zaves aj verejne 😉 Však sa tu zdieľajú rôzne linky, nebude to podľa mňa vadiť ;)
Odpovedať
@turanga_leela No ono zas pani mozno nemaju taku ponuku, aky by bol dopyt, pretoze vacsinu si pestuju sami a neberu z mnoziarni z talianska napriklad. Vela veci byva uz skoro po zahajeni sezony vypredanych, takze kto chce, ten si da namahu a napise a radsej mu poslem spravu. Asi som to dobre vymyslel.
Odpovedať
@snow1 ano akurát pozerám že v tomto roku už len osobný odber a veľa majú vypredané. Ale budem ich sledovať, vďaka ;)
Odpovedať
Este otazka- ako dlho sa da potom to hurmikaki skladovat?
Odpovedať
@turanga_leela mozu sa zbierat nedozrete a drzat v tme a chlade, trpke odrody sa nechavaju komercne dozriet etylenom. V domacich podmienkach v sacku s bananom alebo jablkami.  Dozrievaju postupne, takze dalsia moznost je zjest zo stromu Len to dozrete.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@snow1 inak niekde som citala ze hodit do mrazaku, ze tam zosladnu 😬🤔
Odpovedať
@turanga_leela to ze zamrznu, neznamena ze stratia trpkost. Oni vacsinou velmi neskoro dozrievaju, vonku uz mrzne a ludia si to spajaju, ale uz nie su trpke preto, ze su zrele. Ak das do mrazaku nezrelu, Tak nestrati trpkost. Ale nikdy som neskusal, takze sa mozem my little.
Odpovedať
@snow1 tiež som neskúšala, len mi to odporúčali. Ale nie je v tom veľa logiky...aj keď...primrznuté zemiaky sú sladké 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte,prosím vás o radu..chcem si kupiť strom hurmi kaki,stačí kupiť jeden alebo potrebujem dva kvoli opeleniu
Odpovedať
@habibi123 ja som sa docitala ze aj pri samoopelivych odrodach sa oplati mat pre lepsiu kvalitu a velkost plodov vhodneho opelovaca.
Odpovedať
@snow1 možem aj ja poprosiť správu na eShop na kaki? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?