Balenie jabĺk do igeli.sáčkov.

Pozeral som video kde Číňania v sadoch ,balia jablká do igeli.sáčkov, to musí byť dosť namáhavé.
Odpovedať
A na čo je to dobré???
Odpovedať
Mne by sa to šiklo proti osám,len neviem kde zohnať tých číňanov,čo by to spravili. 🤔
Odpovedať
@maphteth Je pravda že číňanov tu zatiaľ nemáme, no máme tu dosť ľudí čo nemajú čo robiť. Ale vieš si predstaviť ako sa to jabĺčko parí a pečie v tom igelite na slniečku?Musí to byť veľmi zdravé...
Odpovedať
@maphteth u nas sa pouzivaju sacky z rasloveho pletiva (to v com predavaju krumple). Aj strapce hrozna sa do toho balia. Osy pomoze nadajat cukrovym sirupom v PET flasiach. Ony si same diery nerobia, len vyuziju prilezitost, ked uz niekto iny pred nimi plody nacal. Osa je vacsinu zivota masozravec a okremi ineho nam likviduje kopu skodliveho hmyzu. Len na konci sezony zacne zhanat aj sladke
Odpovedať
@zita19 Ja mám tie sáčky na hrozno z Ukrajiny, doniesol mi to kamarát-lacné a veľmi účinné.Osy sú v pohode, horšie sú sršne, tie likvidujú veľa včiel.
Odpovedať
fuha, tak podme zamorit planetu plastom dalsim...za mna teda nie toto
Odpovedať
mozno pre velko pestovatelov to ma vyznam ak maju problem velky s takymto hmyzom, no ako tiez som neni moc za nadmerne vyuzivanie plastov, pochybujem o tom ,ze si ich nechaju aj na dalsiu sezonu
Odpovedať
@zahradkarvlado Tie sáčky na hrozno sú z tkaniny, plast by so nepoužil v žiadnom prípade.
Odpovedať
Profilova fotka
Fú tak to musí byť riadne pracné teda. Ale čo mňa ešte viac mrzí, že zase plast navyše, možno by sa to dalo aj inak vyriešiť, koľko sa ich musí potom povyhadzovať a pochybujem, že ich recyklujú
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavná vec, že bojujeme proti plastom!
Odpovedať
@darho asi tak nejako. ach, taketo veci ma vedia poriadne vytocit!
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie presne a druhá vec je tá, že neviem si vysvetliť k čomu akože pomáhajú tie sáčky??
Odpovedať
Článok sa načítava...
@darho Možno že to ani oni sami nevedia.Na nete sa nájde kopa nezmyslov.Na tých sáčkoch vidím množstvo záporov, na klad som tiež neprišiel.Pusťme to z hlavy.... 😉
Odpovedať
@duarde asi tak nejak. Ešte aj plastový sáčok, ako keby sme sa práve naopak nepotrebovali čo najviac plastov zbaviť.
Odpovedať
Ešte raz som si pozrela tie obrázky - tí ľudia sú pekne oblečení, na sáčkoch sú nejaké nápisy, podľa mňa ide o nejaký sviatok, tradíciu alebo čo...
Odpovedať
@darho tak to ti vobec neviem povedat ale aj mna by to zaujimalo. mozno to fakt maju nejaku tradiciu.
Odpovedať
No čo som našla informácie, zhrniem. Vzniklo to v Japonsku. Tam sú zákazníci nároční na kvalitu jabĺk a aj to ocenia finančne. Tak pestovatelia aj takto chcú dosiahnuť pekne a zdravé jablká. Už pri kvitnuti chodia ,ako to bolo v článku napísané , stále po rebríku hore a dole 🙂 a preberajú kvety, potom aj malé plody a následne ich zabalia. Tak ich nechajú do zberu, ( ak použijú papierové vrecká , dajú skôr dole, asi 2 týždne pred zberom). Používajú aj rôzne nálepky a vytvoria tak vzory ( po odlepeni je inej farby ) a také plody sú viac ako darček,ako na konzumáciu. A na pôdu v okolí dávajú strieborné fólie, aby dozreli jablká aj zo spodnej strany, dokonca niekedy vraj aj otáčajú plody na strome. Narobia sa s tým, použijú dosť plastu. Ale nemusia striekať . ( Len 2x zimný postrek pred kvitnutím) . Tak čo je lepšie, nech si každý urobí svoj názor .
Odpovedať
@evamama Zaujímavá informácia..vďaka za ňu, len mi príde zvláštne, keď sa musia jabĺčka v lete pariť v tom igelite..to nemôže byť dobre, a nechýba im priame slniečko?,,,všetko živé ho potrebuje...kôli vyfarbeniu, chuti...jablká z fólovníka?..radšej oželiem nelaké to chrobačné jablko.Ale samozrejme je to vec názoru.
Odpovedať
@duarde áno ,aj ja doma nestriekam a pár menej kvalitných plodov mi nevadí. Ale keď velkopestovatel z toho žije, strieka asi aj každý týždeň. A dobre si to pomenoval, jablká z foliovnika 😎
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?