Biele čínske hrušky.

Na int.som čítal o starych odrodách bielich hrušiek pestovanych v čine.Ale činania sa pustili do šlachtenia a vyšlachtili nové odrody, každá je vzhladovo iná, sú nádherné.
Odpovedať
Problemom azijskych hrusiek je ich chut v porovnani s nasimi-isteze ked clovek ochutna azijsku moze byt spociatku nadseny-ale rychlo sa ich preje.Nase hrusky maju lepsiu chut.K nam do europy a na Slovensko sa dostali a su pestovane najme hrusky z Japonska.Pritom len v Cine je niekolko sto druhov mozno aj 600 z nich by sa nasli niektore skutocne kvalitne.Skor by som isiel touto cestou je z coho vyberat.Rozmyslam ako by sa k bielej farbe postavilo vtactvo a hmyz, ak by sa ukazalo ze po tom nejdu mozno by sa to oplatilo pestovat.Ale kto vie vtakov lakaju nezname veci mozno by ich zlikvidovali skor nez ine odrody.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@suhaj24 Nesuhlasim s tym, ze nase hrusky maju lepsiu chut. Su vyborne nase hrusky a takisto vyborne aj nashi. Je ich strasne vela druhov a chutia vyborne. 100 ludi 100 chuti.
Odpovedať
Ja mam celkom problem presvedcit hlavu ze hruska je gulata :D ale su krasne
Odpovedať
@snow1 Isteze sto ludi sto chuti.Ale precitaj si nejake diskusie napr na zahrada.cz , mas tam xy ludi co maju po par tisic prispevkov su to odbornici a vsetci sa zhodnu natom ze nase hrusky su chutovo lepsie.Ano azijske ta na zaciatku nadchnu -tak ako vsetko nove ale casom sa prejedia a ukaze sa kde je skutocna kvalita.Ked sa xy odbornikov zhoduje natom ze nase su jednoznacne kvalitnejsie bude to tak.Skratka takej boscovej flasi z dobrej lokality a dalsim kvalitnym odrodam, sa ziadna nevyrovna to je ako porovnavat ferrari a trabant. Okrem toho tie hrusky co sa pestuju u nas z azije su vacsinou japonske hrusky-skutocna kvalita z azije-hlavne z Ciny k nam ani neprisla.Ale ludom to nevadi rozplyvat sa nad exotikou.Tak ako Cinan by nejedol nasu ryzu resp by povedal ze toto je ta nekvalita s tymto je to podobne.
Odpovedať
Tie su krasne, rada by som ochutnala 🤔 Ono to normalne prezije nase zimy?
Odpovedať
Azijske hrusky sa normalne pestuju aj na Slovensku a to aj na severe.Ak by bolo pravdou ze su azijske hrusky chutovo lepsie nez nase uz davno by nase hrusky vytlacili z trhu.Ludia by ich kupovali na dracku, xy podnikatelov by vysadilo obrovske lany azijskych hrusiek ktore by dodavali do marketov-toto sa ale nedeje.Ked clovek pride do marketu vidi tam konferencie,lucasove atd tie sa pestuju a predavaju vo velkom, ale nie azijske hrusky.Aj v zahradkarstvach by bol velky zhon po azijskych a nase by ustupili do pozadia.Inak na zahrada.cz prispievaju aj ludia co sa ucastnia odbornych degustacii, kde napr 50 degustatorov dostane neuvedenu odrodu-oznacenu iba cislom a ta sa boduje.Preto moze sice xy ludi tvrdit mne chuti to mne zas to ale ked sa v dosledku bodovania desiatok ludi po xy rokov vzdy dostane na prve druhe miesto u jablk odroda admiral tak to o niecom svedci.Podobne u hrusiek ak by sa vybralo 5 top azijskych hrusiek a 5 top nasich tie nase s prehladom strcia do vrecka azijske hrusky.Tym nechcem tvrdit ze azijske su zle -to vobec.Ale je to ako ked zacali za komunistov vozit banany mandarinky a spol do predajni ludia sa isli pobit,jednak ich bolo zalostne malo kg na osobu ci menej a podobne jednak to bolo nieco nove.Ak by mal clovek jest kazdy den nieco furt dookola potom by sa ukazalo co je kvalitne,pri com zostane. https://www.zahradkari.cz/odborne/ind...
Odpovedať
Fuu, take som este teda nevide. Vyzeraju krasne, no bohvie aku maju chut. Takze ak som spravne pochopila, prezila by aj u nas?
Odpovedať
@ruskiana Azijske hrusky sa bezne pestuju aj u nas.Pokial nahodou tieto biele nebudu nejaka extra hakliva odroda tak prezije aj u nas.V Japonsku a Cine su predsa tak isto mrazy a sneh a zimy tak ako u nas.Zahradkarstva na Slovensku bezne predavaju stromceky azijskej hrusky .
Odpovedať
Zaujimave, tie by sa isto aj tej mojej pacili. skusam sa u nas spytat, ci mavaju aj take . Mozno by som skusil posadit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?