Mlade ovocné stromčeky

Peknú nedeľu, prosím o radu skúsených. Som začiatočník v pestovaní ovocných stromov. Na jeseň sme zasadili mladé ovocné stromčeky (zakladame záhradu),krásne sme na jar zazalenali,zakvitli.zacinaju sa robiť plody. mám ich všetky potrhať,aby to stromčeky nevysililo ? Kúpili sme ich na jeseň,netuším aké staré môže byť tie vypestky. Ďakujem Adriana
Odpovedať
@sragorka Bol prevedeny na stromcekoch povysadbovy rez ? Ak kvitnu v prvom roku netreba ich nechat zarodit, zbytocne by sa mohol spomalit az zastavit rast a mohli by sa z nich stat "zababcene " stromceky :)
Odpovedať
@suhaj24 , Ahoj,áno sú zrezane,zakladali sme na jar korunu.
Odpovedať
@sragorka Podla podnoze si bude treba na urody par rokov pockat. Strom potrebuje najprv narast ,zosilniet az tak by som ho nechal zarodit.Koli par ks ovocia sa to ani neoplati .
Odpovedať
@suhaj24 , určite,nech len pekne zosilnie...vďaka Ti 😉
Odpovedať
@sragorka no odporuca sa davat tie plody dole pri tychto mladych stromcekoch, aby sa nevysilili. Je to cloveku luto, ale je to asi mensie zlo ako nechat ho potom uhynut ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som ich dal dole. Z tých plodov by aj tak ešte nič moc nebolo a ty hlavne teraz potrebuješ aby vám stromy nabrali silu
Odpovedať
@darho ,už som ich obrala,bolo to ľúto,ale radšej nech pekne spevnia. Ďakujem
Odpovedať
Je dobre to obrat, aj ked chapem, ze to mrzi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?