Ovocné stromy do menšej záhrady

Dobry den, poradili by ste mi prosim. Mame sice mensiu zahradu, ale chceli by sme si zasadit ovocne stromy. Mame na to vyhradeny kus zahrady siroky 1,5m a 7m dlhý. V pláne boli 3 stromy slivka, čerešňa a marhuľa. Vedeli by ste mi prosim poradit, ktore odrody by boli vhodne? Mozno nejake stlpovite alebo zakrpatene. Mame tazsiu podu, je tu teplo. Dakujem za kazdu radu.
Odpovedať
Pri takomto priestore by som šla určite do tých stĺpových. Mnohé z nich sú aj samoopelivé, takže nemusíš mať z jednej fajty viac kusov. A je s nimi aj málo roboty, keď sa to tak vezme
Odpovedať
Z kostkovin ani jedna nie je geneticky stlpova, ale su kultivary, ktore celkom dobre rodia aj na vyhonoch, ktore su skor vertikalne a v pohode sa daju pestovat v tvare superstihle vreteno. Na rozdiel od stlpovych jabloni, ktore si zachovavaju stlpovity habitus bez nutnosti zasahov, tieto treba udrziavat v pozadovanom tvare strihanim. Ale aj napriek tomu, ze ich pestovanie vyzaduje trosku pozornosti po dlhorocnych skusenostiach so stlpovymi jablonami som sa rozhodla skusit aj "stlpovite" kostkoviny. Zatial mame druhu sezonu ceresnu teraz sme vysadili broskynu a cakame na slivku. Ceresnu mame Sylviu, broskynu Campanillo, a slivka bude Imperial. Marhulu mame staru, ta nam zatial staci
Odpovedať
Profilova fotka
@amers zalezi od vas ake ovocie mate radi, ale ja by som jednoznacne isla do ceresni, broskyni a mozno slivky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?