Pestovanie malin

Napriek velkej snahe a zmenam odrod sa opakovane nedari dopestovat maliny. Vyzaduju si specialne stanovisko a podu? Pripadne co treba, aby rodili ako maju a nie nejake uschnute rozpadavajuce sa plody? Polievane raz tyzdenne...
Odpovedať
@stellael potrebuju mierne kyslu podu a dostatok vlahy. My sme tohto roku zasadili maliny do maltovnikov, kvôli tomu aby necestovali po zahrade, tym padom boli polievane priamo ku korenom, a bysledok bol prekvapivo dobry. Len sme vybrali male maltovniky, takze na jar presadzame do 60 litrových. Proste vykopes jamu asi rovnako velku ako maltovnik, na spodok hodis kus mulcovacej textilie ak by sa rozhodli odchadzat spodom, zastcis tam maltovnik bez dna tak aby trosku trcal nad povrc zeme (kvôli koseniu), zasadis malinu, navrch nasypes stiepku, do stredu zapichnes tycku aby ich bolo o co vyvazovat a vec vybavena. Pri zalievke nalejes vodu priamo ku korenom. Je pravda, ze v tohtorocnych horucavach sa polievali aj obden, ale konecne sme mali slusne maliny-
Odpovedať
Profilova fotka
@stellael ani u mňa sa im nedarí, ale to je spôsobené nedostatkom vlahy, keďže tam cez týždeň nie sme a niekedy sa neobjavíme aj dlhšie :-.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak ste mali suche plody niekedy tak to nedostatkom vlahy :) Takze nabuduce skusit viac polievat :)
Odpovedať
@zita19 aha, aha, tak skusim tu kyslejsiu podu, dik
Odpovedať
moja babka volakedy hovorila ze maliny su burina, viac starosti je zbavit sa ich ako ich pestovat :) ale vidim ze tie novsie odrody asi predstavuju urcity problem aj v tom pestovatelskom smere
Odpovedať
@stellael možno by bolo rozumnejšie vysadit skorsie odrody, malling promise, elida, rodia uz v júni , kedy netrpia takým nedostatkom vlahy ako neskoré odrody, inak mozu neurodnost ovplyvnit choroby a skodce, prípadne príliš zahustený porast
Odpovedať
@janine1030 to je vyborny napad, skusim pozriet na take
Odpovedať
Profilova fotka
@janine1030 výborne, toto mi nenapadlo, vyskúšam doplniť takéto odrody :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?