Recepty z tekvice hokaido

Zobraz úvodný príspevok
Dostala som dnes od susedy hokaido a neviem co s tym. Poradite overene recepty?
Odpovedať
1
2
@lubicabystrica no ved to ze ja tvorim, potom to vsetci chvalia a ja si uz nepamatam co vsetko som tam nahadzala 🙊🙈 😂
Odpovedať
@tabalugativi urcite 🙂 vcera sme grilovali hokaido spolu s maslovou tekvicou, batatami, cuketou, cviklou, sampoinmi, cibulou, paprikou 🙂 vinikos :)
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi tak to sme dve...mna sa deti vždy pýtali, že čo varim, povedala som že jedlo...lebo som začala ine a dokončila ine...čo bolo v dome a bolo treba minuť a na zaver zapiekla a čojaviem čo ...a že ako som tom varila...sama som si nepamatala, čo som tam všetko dala...nikdy rovnake jedlo...ved ale varenie to je vec fantazie...tak vznikaju nové recepty...a hlavne ked doma niečo nemaš netreba utekať do obchodu ale nahradiť to niečim iným ...a zase nová fajnota ....rada varim a našťastie to chutí :-)
Odpovedať
@firefly21 jaj no gril je uzasna vec, mnam 🙂 Boze toto su temy takto pred obedom...si vyskratujem klavesnicu slinami... @lubicabystrica haha tiez tak isto varim. Len niekedy mi je aj luto ze si nepamatam co som tam nahadzala, lebo niektore tie zlepence su fakt jedinecne 😬😄
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi presne...tiež ma mrzí, že niekedy za otca si neviem spomenuť, prečo to bolo fajnove a ine🙂...raz ked som oberala fazulku, davala som nabok tie fuziky a končeky strukov...prišli synovi kamarati a reku urobím im harule...a na konci ma napadlo, pokrajala som nadrobno tie zvyšky fazuliek, šupla do cesta a robila som harule 🙂 všetko sa pojedlo a že mňam 🙂 po rokoch prišli tí istí kamarati a že vraj - teta nespravili by ste nam tie harule čo ste robila minule, boli take chrumkave, iné, že take ešte nejedli - no nechapala som, prečo boli také výnimočné ...neskôr mi došlo, ale že jaké chrumkave boli 🙂 HA 🙂 keby vedeli, čo papali ...tak take som im už nemohla spraviť, bo som prave nečistila fazulu xixixi :-)
Odpovedať
@lubicabystrica 😄😄😄😄😄 haha no pekne, chrumkave..mohla si pridat nieco ine chrumkave 😄😄😄 ale to je presne ono...a je to asi udel kazdej zeny za kuchynskou linkou ze skor ci neskor zacne prapodivne experimentovat, je to taka nasa osobna alchymia... 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativi aaaale bežne pridávam vločky, semiačka...kadečo, a môže niekto povedať že jedol harulu s fazulovými zvyškami ? HA...a ved chutilo :-)
Odpovedať
@lubicabystrica tusim zacnem do prazenice tiez hadzat rozne pozostatky, mozno vykuzlim nieco zaujimave 😄🙂😉
Odpovedať
Profilova fotka
@tabalugativia prečo nie...mne ked niekedy zostane v pohári zopar všelijakých zeleniniek, papričiek, cibuliek - posmažím na cibuli a urobim praženičku a je to výborné...navrch syr alebo pažítku, alebo vňať z mladej cibulku...a je to 🙂 najlepšie je to, ked sa to robí zo zavarenej papriky....
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?