Ako sa zbavim krta?

17. okt 2019210

Prosim nepiste, ze je prospesny...vsetko viem...ale hrozne mi rozrypal zahradu, mrkvu som na 3x siala, zakazdym ju zasypal hlinou z krtincov a nevzisla. Uz mam nervy, kazde rano 10 novych kopcov a vsetko len cez hriadky 😞 nemusim ho hned zahlusit, staci info ako ho odozeniem 🤔😒

• Moja babka do krtinca vzdy pchala psie chlpy, ked ho ucesala 😛 poslala ho tym k susedovi. Neviem, ci je to smradom zo psa, nejakymi feromonami, ale pomohlo to.

• @venita  nemam psa...ostriham susedovho 😬😃

• Asi to nepomoze, ale paci sa mi to 😃😃😃:

• Sponzor fóra
  • Mne raz poradili zapichnut do zeme palicu a na to nastoknut plastovu flasu /nammenej litrovu/,dajte to na viacero miest na pozemku,ja som to skusila a pomahalo.Ono vraj ked fuka vietor ,vo flasi piska a krtka to odplasi,ze neznasa ten zvuk

• A co si myslite o tych pasciach na krta? Takuto som pozerala...ja uz som fakt zufala

• @tabalugativi  nuz z toho tazko vyviazne zivy. Ak si s tym ok, tak vyskusaj 😉

• @zahradkarvlado  v tomto ohľade som už prestala byť empatická... skôr by ma zaujímalo, čo to dokáže reálne zachloštiť krta, alebo mi krt zmizne aj s pascou a za odmenu rozrýpe záhon ešte viac 🤔😒

• @tabalugativi  ze by tou pascou preoral zahradku este lepsie? BioOranie Hmmm 🙂 je mi jasne, ze je to neprijemne tie krtince a podryte zahonky.
    Ako pise v predchadzajucom prispevku @winnenden  tiez pouzivam na plasenie krtov palicu alebo roxorovu tyc zapichnutu do zeme spolu s PET flasou nasadenou na vrstek. Zvuku piskacieho som si nevsimla, ale zato to pekne buchoce a plasi krtov, staci jedna tyc v kazdom rozku zahrady a to mam cca 6-arov a vsetko je OK, aj susedia tak robia.

• Posielam domacky vyrobeny plasic ktory mne pomohol. Ini hovoria ze im to nepomohlo. Z plastovych flasiek vyrobeny takyto veterny plasic ktory pri pohybe hrdlom bucha o roxor ktory vydava do zeme pre krtoc neprijemne vibracie.

• To je pekne dielko - plasic veterny.

• Tie flase tiez vyskusam 🙂

• Posielam foto ako mame jednoducho plasic urobeny u nas a je vidno, ze aj susedia instalovali 😛Nemam take pekne veterniky ako @vick7 , ale ked PET flase nasetrim, tak urobim aj veternik. Vetra je na rozdiel od dazda tento rok celkom dost 🙂stuck_out_tongue:ekne tie PET flase buchocu vo vetre.

• mala som po celej zahrade tie fľaše....časom mi to šlo na nervy, tak som ich postupne likvidovala....a jedneho rana, asi pred dvomi dnami niečo buchlo u nás na zahrade...nevedela som čo...až neskôr som si všimla ten obrovsky kopec , čo vytlačil na zami 2 črepniky a vyvalil...a je to ...asi sa vratim k tým ľašiam 🙂

• My sme kupili tie solarne plasice. A krt si priamo tam spravil kopecek, normalne to vyhodil von. Vobec mu to neprekazalo. Tak som mu to tam zas zapichla a rano to bolo vonku a plus mi tam dalsie  krtince narobil. Takze toto sa mne neosvedcilo vobec.

• Sponzor fóra
  • Tak flase krutiace ignoruje...kazdym dnom pocet kopcekov narasta

• @tabalugativi  aj u nas všade po zahrade nachadzam kopčeky a poriadne....v zahonoch medzi kvetmi, aj zeleninou, popri chodnikoch...akoby sa k nám nastahovali z celeho okolia....čo sme ešte tohto roku nemali ? pomooooc...a podľa toho, čo tu čítam, tie flaše asi nezaberaju...ale je fakt, ked som ich mala po celej zahrade, krtkov sme nemali a teraz ano.....asi sa predsa vratim k tým flašiam...u nas je často vietor a často sa krutia....možno predsa ich to vyrušovalo.....

• @lubicabystrica  moze byt ze u nas tak nefuka...neskusala som ten solarny plasic, ale ked @spuchlina  pise ze to je na prd, tak ani nejdem skusat. Uz som zufala..Nech si ryje..ale nie v hriadkach 😒

• @tabalugativi  no ani nekupuj tu blbost, vyhodene prachy

• Mne a mojim znamym ucinne pomohol jeden mlady chalan z ba. Treba sa s nim dohodnut na osobnom stetnuti, docestuje, vsetko vam vysvetli a krtince osetri dakymi tabletami z anglicka, ku ktorym sa ta dostal ked pracoval v jednej firme zaoberajucou sa s travnikmi. treba mu napisat email a dohodnete sa 🙂
    krtobijec@gmail.com

• @janelias  hmm, akymi tabletami? Nieco chemicke?

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém