Čierne mušky na vonkajších rajčinách

Na vonkajších paradajkách mám malé čierne mušky. Niečo medzi smútivkou a voškou. Sedia na stonkách, zatiaľ nevidno, či nejak škodia. Je ich tam ale pomerne dosť, nedá sa mi to však mobilom odfotiť :(
Odpovedať
Profilova fotka
Akurát som včera pozerala, že čo za mušky mi to zas obsadili rajčiny 🤔
Odpovedať
teraz je ich nejak vela, ci tychto ciernych musiek ale asi najviac vosiek. to som teda nezaila, ze by ich bolo tolko a vsade. my ich nestihame striekat :/
Odpovedať
Profilova fotka
@dobrina teraz som sa dočítala, že sú to vraj strapky 😒 :-( Tak naštartujem opäť nejaký ten bioprostriedok asi 😬
Odpovedať
Ty černé potvůrky nijak rajčatům neškodí. Je zbytečné nějak proti nim zasahovat. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 ak su to strapky tak skodia urcite ;) Skor by ma zaujimalo ci na ne funguje vyluh nejaky alebo dostupny ekopripravok
Odpovedať
@mrbig46 ako vies, ze im nemaju ako uskodit?
Odpovedať
@hornis Z vlastní zkušenosti. Ty černé mušky mívám na rostlinách rajčete dost často. Jak rychle se objeví, tak rychle při změně počasí zmizí. Nikdy jsem nezaregistroval nějaké škody na rostlině nebo plodech. Možná má někdo jiné zkušenosti a popíše co za škody mu tyto černé mušky způsobily. O tom ta diskuze je. Vladimír
Odpovedať
Profilova fotka
@mrbig46 super, to som si rada prečítala, že netreba zasahovať :) Ďakujem
Odpovedať
Ak sedia len na stonkach, tak su to musky a nic sa nedeje, jak prisli tak odidu. Sledujte rastlinu a uvidite ze jej nic nerobia
Odpovedať
Tak hlasim ze musky jak prisli tak odisli, ziadne stopy na rajcinach nenechali. Neviem co to bol za nalet 🤔
Odpovedať
@mrbig46 mal si pravdu, nijak im neuskodili a su uz prec
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?