Kosačka nereže rovným rezom

Ahojte, mam kosacku neznamej znacky a ked kosi travu, tak pri detailnom pohlade vidim ze konce travy rozstrapka a usycha to. Neuschne cela trava, ale len tie rozstrapkane konce. Daju sa nejak nabrusit noze? Kto a kde to robi? Dik
Odpovedať
@salamandrazuza dedo to vzdy dal dole a brusil sam
Odpovedať
@littlepony dedo je asi sikovny 🙂 skusime to teda asi nejak rozobrat...alebo kto by to vedel nabrusit? Da sa to niekam odniest?
Odpovedať
@salamandrazuza hej dedo bol sikovny 🙂 Skus sa popytat zahradkarov v okoli, iste sa niekto ochotny najde 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
My sme mali u kosačky na jar rovnaký problém. Je to naozaj kvôli tupým nožom. Manžela nenapadlo, že by išli nabrúsiť, tak kúpil rovno nové z https://www.kardanka.sk/ . Neboli ale drahé a máme zas na niekoľko rokov postarané, ak to vydrží kosačka 😄.
Odpovedať
@karolina_novotnaab Prebehnem nôž flexkou, trvá to ani nie minútu a je po probléme.Ale ide to aj pilníkom, bez toho aby sme nôž demontovali, teda ak sa bavíme o rotačných kosačkách.Ale tých niekoľko rokov asi nie, ak chcete mať pekne pokosený trávnik nože treba brúsiť pravidelne.To je základ.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ano nož treba raz ,dva krát za sezonu prebrúsiť. Ak chytíš nejakú skalu ta aj ihneď po kosení. Nech ti niekto pridrží kosačku smerom dozadu ,bez koša. Asi klúčik 17 tka ,použi vždy očkový. Ideálne je keď si medzi nôž a skelet kosačky niečo vopcháš ,ja tam dám drevenú rúčku z kladiva ,aby sa mi nôž o drevo oprel a nepretáčal sa. Závit je tam klasický ,teda nie opačný, niekedy po klúči je potrebné švihnúť kladivom aby sa to povolilo. Brúsim to klasickým vejárovým kotúčom.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?