Lístie v záhrade

Myslite ze ked prejdem kosackou po listi a necham to tam je to ok? Nemam tam ziaden specialne pestovany travnik. Ak sa to rozseka na drobno moze to sluzit ako prirodne hnojivo, alebo? Je to dost velka plocha a veru sa mi to nechce hrabat.
Odpovedať
Pozbierat do kosacky a hodit bud na volne hriadky alebo pod kriky, stromy, okolo zahonov. nenechavala by som to na travniku, lebo to podporuje rast plesni. Ale ak je to taky super natural pupavovo-skorocelovo-datelinovy travnik ako moj, tak to tam nechaj
Odpovedať
Profilova fotka
Nechala by som, ak vam na tom travniku nejako nezalezi tak v pohode :) Len netreba to tam nechavat v nejakych hrubych vrstvach aby sa plesen nechytila
Odpovedať
Moja sestra ma taku kosacku ze to rozomelie na drobno, neda sa to ani zhrabat, ta kosacka nema ani kos. Nechava tam aj pokosenu travu tak na drobno rozsekanu a v pohode. Ale teda nema klasicky ten sterilny travnik, tomu neviem ci by to prospelo
Odpovedať
listie je dobre hnojivo, kludne ho zapracuj aj do zahonov, daj okolo stromov...
Odpovedať
@zita19 nemam ten taky sterilny travnik, na tom by som sa asi bala nechat cokolvek :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Čaute, chcel by som sa poradiť ohľadom lístia v záhrade. Dosť ma to rozčuľuje takto na jeseň, keď mám všade samé listy. Rozmýšľam nad vysávačom, myslíte, že to je dobrá vec? Máte to niekto? Za odpovede vopred ďakujem.
Odpovedať
@darho ano, mame. Je to fajn vec, usetri celkom dost roboty a mozolov od hrabli. Niekde listie vyfukavame na travnik, potom pozbierame kosackou. Niekde sa rovno vysava. Listie konci ako mulc, niekedy v komposte
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 som rád, že som dostal takúto odpoveď. Aspoň mám dôkaz, že to nie je zbytočnosť, lebo moja manželka si to myslí. Ďakujem ti. A aký vysávač je dobrý? Má mať aj nejaké určité parametre alebo je to jedno?
Odpovedať
@darho my mame elektricky, ani netusim co je zac, stal nejakych 60€ ale nam kabel nevadi. Kupovala som ho kvoli tomu, ze mame pod hroznom strk a nad nim marhula, z toho strku sa inac listie vybrat neda, len vyfukat na travnik. Po travniku zbierame ako kde. Niekde sa vysava, niekde sa len sfuka do riadka a potom pozbiera kosackou, s tou kosackou to ide rychlejsie, alebo ho aj len sfukame na zahon, nech si tam robi co chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 aj ja by som chcel len taký lacnejší, max. do 100€. Okey, tak skúsim po nete nejaké popozerať. Snáď nejaký schopný nájdem.
Odpovedať
@darho ahoj, aj my mame elektricky zahradny vysavac. my mame fieldmann FZF 4050-E. to su take cenovo prijatelne masiny. my sme zan dali okolo 50€ a je dobry. uplne nam staci a pritom ma az 3 funkcie, fukanie, drvenie a vysavanie. no poviem ti pravdu, ze vyuzivame najviac vysavanie a potom fukanie. ako napisala aj zitka, tak ked potrebujem listie niekde vyfukat, tak je to riadna pomoc 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie iba 50€? To by bolo ešte lepšie, keby aj takýto bol postačujúci, aspoň by sme ušetrili na iné mašiny, ktoré potrebujem ešte kúpiť. Díky za tip, idem to hneď pozrieť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@darho ano, iba tolko stala 🙂 ved prave preto som ti to napisala aby si vedel, ze aj lacnejsie su na trhu a pritom su aj kvalitne. pozri 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie pozeral som a dnes plánujem ísť aj kúpiť. Ďakujem ešte raz za rady!
Odpovedať
My davame listie okolo stromov a pod kriky, ak ho bolo vela tak normalne do hnedeho smetiaka na odpad zo zahrady
Odpovedať
@kubiano to hrabeš potom, ne? Nie je to zbytočne príliš namáhavé? Neviem si to ani predstaviť, že by som nemala vysávač a musela by som všetko lístie hrabať na kopu a potom dávať do smetnej nádoby, príde mi to zbytočne zdĺhavé. Takto naštartujem vysávač a všetko lístie povysávam a mám pokoj. Ušetri to kopu času!
Odpovedať
@darho kupil si??? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@hracikovie prepáč, nestíhal som ti prísť skôr odpísať ale áno, kúpil som. Včera som ho už aj skúšal a lístie je konečne fuč 😄 Dobre sa mi s ním vysávalo. Ďakujem ti ešte raz za super tip 😎
Odpovedať
Ahojte, chcela som vam len napisat, ze na zaklade vasich prispevkov sme si aj my objednali vysavac na listie tej znacky, je perfektny 😉 🙂 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?