Biela pleseň na výsevnom substráte

Vysiala som papriky. Este nevyliezli, ale urobila sa na substrate biela plesen, ktora miestami zltne az hnedne. Neboli prikryte, ze by sa zdusili. Semienka este nevyklicili a obavam sa, ci ich ta plesen nemohla zabit. Substrat agro cs vysevny 🤔
Odpovedať
Moc vlhko, moc teplo, tak sa jej zadarilo. Uvidis ci este vylezu. Pokial ten tvoj substrat nebol prave ten so spriatelenymi hubami, tak potom su to pategenne huby. Ja sterilizujem kazdy substrat pre vysev. Zatial som taky s tymi spriatelenymi hubami nemala, neviem posudit ci lepsie ci horsie, ale so sterilizovanym substratom sa mi celkom dari vyhybat aj vsetkym hmyzom aj padaniu priesad aj pliesnam na substrate
Odpovedať
@framboise1 Agro nemá dobré výsevné substráty- používať treba profi výsevné substráty od Forestiny , alebo nemecký Gramoflor , ak nechcete kupovať nový, ten od Agro aspoň sterilizujte. Eva T.
Odpovedať
A to som si este myslela, ze z Agra su tieto substraty su v pohode. Hmm asi si zacnem davat vacsi bacha pri kupe
Odpovedať
ja mam s agro cs len zle skusenosti, milion musiek 😬
Odpovedať
@zaciatocnicka to sa stalo uz aj nam. Len sa otvoril ten sakel a odrazu sa do vzduchu dvihol len taky velky cierny oblak musiek. Zena skoro odpadla ked to videla :)
Odpovedať
@rudho oni to vraj na prd skladuju, ze vsetko je zamuchavene 😬
Odpovedať
Tak akože zemina je ok, len je zle skladovaná? No aj tak podľa mňa nejaké zárodky v samotnej zemine byť aj tak musia.
Odpovedať
@tamisa tiez si myslim, ze nie je pri vyrobe preparena, preto sa tam kadeco zozbiera...
Odpovedať
mozu vyliezt, ta plesen by nemala byt nejaka skodna
Odpovedať
Tak hlasim ze semienka vyklicili, plesen - s tou stale bojujem ale zda sa, ze to rastlinam nejak neprekaza 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@framboise1 heh tak to je celkom uspech a mozno im bola ta plesen nakoniec v raste aj prospesna
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?