Cesnakové stvoly

Milovníci cesnaku,dávam do pozornosti-väčšina ľudí,ktorá v čase dozrievania cesnaku vylamuje stvoly,aby nevysiľovali samotné cesnakové cibule,vyhadzuje stvoly do kompostu.Ja som ich tento rok zmixovala s olivovým olejom a trochou soli a vzniklo úžasné cesnakové pesto,ktoré je ňamka do cestovín,na zemiačky,do pomazánok,pod mäsko,aj do polievok...a bonus-na langoše
Odpovedať
@gaiamaria jaaaaj uz su 2 tyzdne v komposte 😢😢😢 ale dakujem za skvely tip, buduci rok uz takto spracujem! ...a bolo mi to luto vyhadzovat...buhuhuuu
Odpovedať
@boise nič to,ešte bude príležitosť na pesto-ja na jar začínam s cesnakom medvedím,potom z rukoly,cesnakových stvolov,bazalky...
Odpovedať
Niekde som videl ze sa to da aj zavarat alebo mrazit. Este som neskusal.
Odpovedať
@majstercapko áno,dá sa to,ale z mojich skúseností-mrazené je ako blato a ešte platíš za elektriku,pesto s olejom je výborný spôsob,ale je ho treba držať v chladničke,lebo nemá neobmedzenú záručnú dobu😴 a sterilizáciou zničíš všetko,kvôli čomu si to robil🤔
Odpovedať
@gaiamaria tak veru, ja tiez radsej cerstve, alebo sa snazim cokolvek nechat vykvasit. Hmmm...bohvie ci by to slo aj s tymto 😃
Odpovedať
@gaiamaria z medvedieho aj bazalky robim tiez :) tak o rok vyskusam aj z tychto cesnakovych palic
Odpovedať
Profilova fotka
Jajaj, tiež som ich olámala a vyhodila 😭😭😭
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Aj do mrazaku sa davaju a potom do polievok atd. Ja ich mam tento rok nejake take divne, tenke, bez zivota
Odpovedať
Preco to vylamujete?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?