Cuketa

Profilova fotka
Dobry den,mam otazocku..niektore mlade cukety mi takto zozltli (vid foto)..zmaknu a uz dalej nerastu. Neviete cim to moze byt sposobene? Ako tomu predist?
Odpovedať
Ahoj, ja musím vzdy cukety operovať. Odtrhnem samci kvet(ten bez plodu) odlupnem lupienky. Samici kvet(ten s plodom) jemne pootvoriť a tyčinku samčieho potriem, aby sa na opelili. Ešte som nemala cuketu prirodzene, vzdy takto. Niekto to robí aj štetcom. Neopelene kvety majú takéto plody ako máš na fotke. 😊
Odpovedať
A mate tam aj samcie kvety? Tie na tenkej stonke. Niekto ich trha prec ako "plane", ale rastlina ich potrebuje. Ak ma vela plodov, niekedy ich zhadzuje len tak, prirodzene, aby sa udrzali ostatne
Odpovedať
mne sa to stalo aj na samoopelivej cukete, predpokladam, že som ich prepolievala, odtrhla a zahodila som ju a ostatne su už pekne, prvú, taku mierne zdeformovanu podla mna práve striedanim zalievky a sucha, som včera už udusila na cibulke. 🙂
Odpovedať
@nikuska315 stava sa to pri neoplodnenych kvetoch
Odpovedať
ja som sa práve pre toto opeľovanie pestovaniu cukety doposiaľ výhýbala. bojím sa, že by som to nerobila tak ako sa má
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Tak takéto problémy som nikdy nemal, nám cukiny doma rastú skoro ako burina.
Odpovedať
Profilova fotka
to uz tak byva, nie je bezna otazka ako sa mas? ale, chces cukinu? 🙂
Odpovedať
Asi tak 🙂 I keď nepatrí napríklad medzi moje obľúbené alebo vyhľadávané druhy 🙂 Možno som ju len nevedela dobre pripraviť, že ma tak neoslovila.
Odpovedať
Uz sa ale hadam skoncilo obdobie cukiet ci ? 🙂 Teraz nabehnu vsade tekvice 🙂
Odpovedať
Ale praveze aj tekvice uz koncia. Teraz akurat tie haloweenske budu. Ani neviem, ci som to spravne napisala.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?